Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

FINDIĞIN KİLOSU 8.75 LİRAYA GERİLEDİ

FINDIĞIN KİLOSU 8.75 LİRAYA GERİLEDİ

Geçtiğimiz yıllarda kilosu bir ara 20 TL’ye kadar yükselen fındığın şimdilerde kilosunu 8.75 TL’ye kadar gerilediğini öğrendik.

Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, fındığın kilogram fiyatının 8.75 TL’ye gerilediğini belirterek, “Şu anda fındık fiyatı 2014 yılındaki seviyesine inmiş durumda. Piyasada fiyatın daha da aşağıya düşmesinden endişe ediyoruz” diye konuştu.

Yalman, geçen haftayı 11 Lira’dan kapatan fındık fiyatının, yeni haftaya düşüşle başladığını da hatırlatıyor. Hafta başında 9.50 lira olan fındığın kilogram fiyatının 8.75 liraya indiğini dile getiren Yalman, “2015 Ekim ayında fındığın fiyatı 15 Lira idi. Çok ciddi kayıp söz konusu, 2 yıl sonra Pazar da fiyat ilk kez 10 Lira’nın altını gördü.”

 

AMA FINDIK YAĞININ 5 KİLOLUK TENEKESİ 140 TL

Fındık fiyatlarının tepe takla 10 lira’nın altına düşmesine rağmen fındık yağının 5 kiloluk tenekesinin 140 hatta 150 TL olduğundan yakınan vatandaşlar, “Hani fındık fiyatları düştü, teneke yağda bırakın düşmeyi zam var. Tüccarlar 5 kiloluk fındık yağı’nı geçmişte 30-40 veya 50 TL’ye satardı. Şimdi bırakın tüccarları marketlerde veya bakkallarda fiyatların yüksek oluşundan dolayı satılmıyor” diye konuştular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ