Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

LEYLEK ORMANI’NA ZİYARETÇİ AKINI

LEYLEK ORMANI’NA ZİYARETÇİ AKINI
Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti sınırları içerisinde Doğanca Mahallesi mevkisinde bulunan “Leylek Ormanı” ziyaretçi akınına uğruyor.
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti sınırları içerisinde Doğanca Mahallesi mevkiinde ağaçlarda oluşturdukları kat kat yuvaları ile adeta Leylek apartmanını andıran manzaranın eşine çok az rastlanılacak olması nedeniyle görenleri büyülüyor. Yerli ve yabancı fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri de olan Leylek Ormanı’ndaki yuvalarına gelen leylekler büyük ilgi görüyor. Leylek Ormanı’nı ziyaret eden konuklar ise gördükleri manzaranın kendilerini dinlendirdiği söylüyor.
ŞİMDİ BURALAR DAHA DA GÜZEL OLMUŞ
Kızılırmak Deltası’na fotoğraf çekmeye geldiklerini söyleyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan Azerbaycan uyruklu Hasan Abbasguliyev, “3 yıldır Samsun’dayım. Daha önce gelmiştim. Şimdi buralar daha da güzel olmuş. Eğlenmek dinlenmek, rahatlamak için güzel. Çok hoş” dedi. Yusuf Kefeli ise merak ettikleri için her sene eşiyle birlikte buraya geldiklerini söylediBüyükşehir Belediyesi tarafından Leylek Ormanı’na yapılan gözlem kulesinde ise çalışmalar.
Köksal ÖNER
IMG_8567 IMG_8571
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ