Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

31 MART 2016 SON GÜN

Belirli zamanlarda bu köşeden mali, ekonomik, ve gündeme dair yazılarımızı

Paylaşma imkanını bulmaktayım.

31 MART 2016 SON GÜN

 

 

Bu bilgi paylaşımlarında kendisinin görüş, öneri, ve derin bilgilerinden faydalandığım,

Kendisi ile internet üzerinden yazışarak izin aldığım Profesör Doktor Şükrü Kızılot üstadımızın yazılarından alıntılar yaparak paylaşımlarda bulundum. 14 Ekim 2014 tarihinde

Beyin kanaması geçirmiş olup, uzun süredir tedavisi devam etmekte olan hocamıza bu vesile ile tekrar geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerimi iletiyorum.

 

31 Mart 2016 mesai saatine, internet üzerinden işlem görenlerin gün sonuna kadar 2015 yılına ait gelir vergisi beyannamelerini Gelir İdaresi Başkanlığına vermeleri, beyanlarına ait vergi taksitinin birincisini ödemeleri gerekiyor.

 

Defter tutmak zorunda olan mükelleflerinin beyanları zaten süreleri içerisinde bizzat sözleşmeli Mali Müşavirlerince internet beyan sistemi üzerinden verilmekte.  Konutları veya işyeri kira geliri bulunup, sözleşmeli Mali Müşaviri bulunmayan mükellefler de internet beyan sistemi üzerinden beyanlarını verebilmekteler. Konut gelirleri bulunan mükellefler 2015 yılı için uygulanmakta olan 3.600.00 TL vergi istisnasından yararlanabilmeleri için bu gün itibariyle beyanlarını vermeleri gerekmektedir.

 

HARUN ŞEN

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ