Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖĞRENCİLER DİL EĞİTİMİ İÇİN ÜRDÜN’E GİDİYOR

ÖĞRENCİLER DİL EĞİTİMİ İÇİN ÜRDÜN’E GİDİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Arapça öğrenmek üzere Ürdün’e gidecek olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Ürdün’e dil eğitimi almak için gidecek olan 38 öğrenciye 2 öğretmen ve 1 personel eşlik edecek. 2 buçuk ay sürecek olan eğitimler sonucunda öğrenciler Arapça dilini öğrenmeyi hedefliyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN ÜRDÜN’DE YAŞAYAN DOSTLARINI ARADI
Atakum İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve velilerin destekleriyle dil öğrenmek üzere Ürdün’de 2 buçuk ay kalacak olan öğrencileri makamında kabul eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Öğrencilerin orada otellerde konaklaması dil öğrenmeleri açısından pek sağlıklı olmaz. Bence orada yaşayan ailelerin yanına yerleşmeleri daha etkili olacaktır. Otelde arkadaşlarıyla kalan bir öğrenci Arapça değil Türkçe konuşur. O yüzden dil pek gelişmez diye düşünüyorum. Ama oradaki Ürdünlü ailelerin yanında olduklarında daha rahat öğrenirler. Ben bu konuda yardımcı olması için Ürdün’de yaşayan bir kaç dostumla temas kuracağım” dedi ve Ürdün’deki tanıdıklarını arayarak öğrencilerin evlere yerleştirilmesi konusunda ricada bulundu.

BAŞKAN YILMAZ ZERKA’YI ZİYARET EDECEK
Ürdün’ün Zerka Belediyesi ile kardeş şehir olma yolunda çalışmalar olduğunu da söyleyen Başkan Yılmaz, “Geçtiğimiz aylarda Ürdün’ün Zerka Belediyesi Başkanı Emad Almomani ziyaretimize gelmişti. Kardeş şehir olma ile ilgili görüşmelerimiz olmuştu. Bizlerde önümüzdeki günlerde buraya bir ziyaret gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi adına önemli bir adım atacağız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zaim Köseoğlu, Atakum İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Sandıkçı ve öğrenciler Başkan Yılmaz’ın Ürdün’deki eğitimlerine destek olmak için kurdukları temaslardan dolayı memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ