Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRALI ŞEVKET AMCA 103 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

BAFRALI ŞEVKET AMCA 103 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Dile kolay tam 1 asır, hatta daha ötesi. Şevket Çakıcı, diğer ifade ile Şevket Amca. Bugün 103 yaşında hakkın rahmetine kavuştu.

Bafraspor’un çok değerli bir futbolcusuydu. Bafraspor’da 20 yıl futbol oynadı. 1937 yılında Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonasında Bafraspor forması altında şampiyon olan kadrodaydı. Mustafa Kemal Atatürk’ü 2 kez tanıma fırsatı buldu. Şevket amca yaşında hiç bir emsali ve arkadaşı kalmadı, sadece Şevket amca yaşadı.Onun için de kırmızı siyahlı forma, bafraspor sevgisi vardı. O gerçek bir Bafralıydı.

Tek üzüntüsü Bafraspor’un eski günlerinden uzak kalışıydı. Sağlığı döneminde Bafraspor’un hiç bir maçını kaçırmazdı. O bir tarih’ti, o bir Bafra tarihiydi. Değerlerimizi tek tek kaybetmeye başladık, şeklinde yazılar yazmıştık. İşte, son değerimizi de 103 yaşında kaybetmenin bir kez daha üzüntüsü içerisindeyiz.

 

ŞEVKET AMCAYI TANIYALIM

Şevket Çakıcı, futbol döneminin dışında ticaretle de uğraştı. Av malzemeleri satardı, balık ağları ve ağ tamirleri yapardı. Şevket amca’nın Bekir, Mehmet, Mahmut, Esen ve Sebahat adında 5 evladı var. Aynı zamanda iş adamı Selahattin Köroğlu’nun da kayınpederi. Atakan, Şevket, Sibel Çakıcı’nın da dedeleri oluyor.

Şevket amca Bafra sevdalısı bir büyüğümüzdü. Hayatı boyunca sessiz, sakin yaşantısı ile herkese saygılıydı. O Bafrasını seviyor, Bafra’da Şevket amcayı seviyordu. 150 binlik nüfusta Bafra’nın 103 yaşı ile en yaşlı insanıydı.

Şevket Çakıcı’nın cenazesi bugün Tabakhane mahallesindeki evinden alınarak, Tabakhane camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip, Bafra şehir kabristanlığına götürülüp burada defnedilecek.

Şevket Çakıcı amcaya Allah c.c’den rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ