Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DOWN SENDROMLU GENÇLERDEN USTA’YA ZİYARET

DOWN SENDROMLU GENÇLERDEN USTA’YA ZİYARET
Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu iki down sendormlu genç, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta’yı ziyaret etti.
İlkışık Özel Eğitim Uygulama Merkezi Spor Kulübü’nün down sendromlu sporcuları Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Salih Can Öztangal (16) ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Mehmet Yasin Bayraktar, Okul Müdürü ve Özel Sporcular Samsun Temsilcisi Resul Aygün ile Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Öztangal ve Yasin Bayraktar’ın babası Şaban Bayraktar, 21 Mart Down Sendromu Günü’nde Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta’yı ziyaret etti.  Down Sendromu Günü’nde ayrıca Samsun Canik Belediyespor sporcusu Dünya Şampiyonu Ali Topaloğlu da, Usta’nın misafiri oldu.
ENGELLİLERE DESTEK
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, down sendromlu gençler Salih can Öztangal ve Mehmet Yasin Bayraktar’ı başarılarından dolayı tebrik eden Usta, Canik Belediyesi olarak engelli sporcuların her zaman destekçisi olduklarını söyledi. Usta, “Canik Belediyesi olarak engellilerimiz için Engelsiz Kafe ve Park yaptık. Yine belediyemiz bünyesinde Engelliler Koordinasyon Merkezi kurduk. Spor Kulübümüz bünyesinde desteklediğimiz bir çok engelli sporcumuz ulusal ve uluslararası başarılar elde etti. Bundan sonra da desteğimiz sürecek” dedi.
İlkışık Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Resul Aygün de, Canik Belediyesi’nin her zaman kendilerine destek verdiğini belirterek, Türkiye Şampiyonu down sendromlu gençler Salih Can Öztangal ve Mehmet Yasin Bayraktar’ın 28-30 Nisan’da Türkiye Şampiyonasına katılacağını söyledi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ