Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAMSUN’DA CANLI BOMBA ALARMI

SAMSUN’DA CANLI BOMBA ALARMI

Samsun’da canlı bomba alarmı verildi. Samsun emniyeti ve tüm emniyetler bombalı eylemlere karşı uyarıldı. İstihbarat birimleri canlı bomba olma ihtimali olan kişilerin bilgilerini ve resimlerini 81 il emniyet müdürlüklerine dağıttı. Samsun ve tüm Türkiye’de bomba alarmı verildi.  İşte detaylar…

Türkiye’de son günlerde yaşanan bombalı terör saldırıları korku saldı. Ankara’da 37 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan patlama, beş ay içerisinde başkentte gerçekleşen üçüncü saldırı oldu. Son olarak bugün İstanbul’da patlayan canlı bomba halkı iyice tedirgin etti.  Ülke genelinde 81 ilde bomba alarmı verildi. Emniyet güçleri tüm şehirlerde geniş önlemler aldı. Birçok şehirde bombalı saldırı ihtimaline önlem olarak AVM ve kalabalık yerlerde güvenlik önlemleri artırılırken şehirlerin giriş ve çıkışlarında da geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

 

CANLI BOMBA İHTİMALLERİ İLE İLGİLİ SON BİLGİLER
İstihbarat birimleri, IŞİD terör örgütü üyesi S.A. ve M.A.C. adlı 2 canlı bombanın illegal yollardan Türkiye’ye girerek eylem yapacağını deşifre etti. 2 teröristin Kahramanmaraş’ta oturan Suriye uyruklu İ.H. ile buluşma yapacağını belirleyen istihbarat birimleri, teröristlerin fotoğraflarını tüm birimlere dağıttı. Teröristlerin eşkâlleri hakkında da detaylı bilgi verildi.
TEDBİRLER SIRALANDI

IŞİD’li 2 teröristle ilgili elde edilen bilgiler, 81 kentteki tüm birimlerle paylaşıldı. Koruma ve güvenlik tedbirlerinin yeniden gözden geçirilmesi istenilen yazıda, personelle toplantı yapılması ve bilgilendirme istendi.

Ayrıca arama ve yol tedbirlerine katılan personele 2 teröristin fotoğraflarının dağıtılması hatırlatıldı.

‘Sümeyye’ İstanbul’da bilgisi geldi!

Dağıstan uyruklu ‘Sümeyye’ kod adlı Kristina Tikhonova’nın intihar eylemi için Türkiye’ye geldiği öne sürüldü

Tikhonova’nın 18 Şubat’ta Moskova’dan İstanbul’a geldiği ihbarı üzerine istihbarat birimleri harekete geçti.

Edinilen bilgilere göre patlayıcı uzmanı olduğu belirtilen 18 yaşındaki terörist kadının Dağıstan’da bulunan arkadaşlarına “Türkiye’de kendimi patlatacağım. 2 haftaya kadar cennete gideceğim” diyerek veda ettiği bilgisi de istihbarat raporlarına yansıdı.

Tikhonova hakkında elde edilen bilgiler, 2 Mart’ta gizli yazıyla 81 kentteki birimlerle paylaşıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ