Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

“ERDOĞAN İLE MÜZAKARELERİN BAŞLAMASINA HAZIRIZ”

“ERDOĞAN İLE MÜZAKARELERİN BAŞLAMASINA HAZIRIZ”

PKK’ya yakın internet sitelerinde PKK’nın yöneticilerinden Murat Karayılan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunduğu, Öcalan’ın özgürlük koşulları sağlanması dikkate alındığında, Dolmabahçe müzakerelerinin başlamasına hazırız dediği yazıldı.

PKK’nın önde gelen isimlerinden Murat Karayılan Nevruz dolayısıyla kendilerine yakın bir televizyon kanalına açıklamalarda bulundu. Karayılan,Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye mesaj göndererek; nevruz’un yeni bir atılım ve çözümün gelişmesine vesile olabilir dediği iddia edildi.

 

KARAYILAN “MÜZAKERELERE BİZ HAZIRIZ”

PKK’ya yakınlığıyla bilinen bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan PKK’nın önde gelen isimlerinden Murat Karayılan, “Dolmabahçe çerçevesinde müzakerelerin başlamasına, hareket olarak biz hazırız. Ancak koşulumuz Öcalan’ın özgürlüğünden geçer” diye konuştu.

 

NEVRUZ BARIŞI HEDEFLİYOR

Murat Karayılan’ın mechul tv kanalında yaptığı açıklamalar aynen şöyle;

“Nevruz birlik, mücadele ve özgürlük günüdür. Barış özgürlük ile mümkündür. Dolayısıyla Nevruz’un barışı hedeflediğini söyleyebiliriz. Mücadelemiz ile daha çok anlam kazanan Nevruz, bizler için her zaman yeni başlangıçlar, yeni atılımların başlangıcı olmuştur” dedi.

 

KARAYILAN AÇIKLAMALARIYLA TIRSTIĞINI GÖSTERDİ

PKK’nın eli kanlı elebaşlarından Murat Karayılan’ın televizyon kanalında bu denli kendine göre müspet açıklamaları ve mesajları kamuoyunda Murat Karayılan ve Çetesinin “tırsması” olarak tanımlandı. Daha düne kadar Türkiye Cumhuriyetine kin ve nefret kusan Murat Karayılan’ın Devletimizin bu denli terör’ün üstüne kararlılıkla gitmesi PKK’da çözülmelere de yol açtığı iddia ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ