Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN,’ÇANAKKALE ZAFERİ TOPRAKTAKİ KINA KOKUSUDUR’

BAŞKAN ŞAHİN,’ÇANAKKALE ZAFERİ TOPRAKTAKİ KINA KOKUSUDUR’
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı kutluyorum ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. “dedi.
18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, kahramanlık destanlarıyla dolu Türk tarihinde onur duyulan en parlak sayfalardan biri olduğunu belirten Başkan Şahin,”Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde milletçe atalarımızın Çanakkale’de verdiği vatan ve bayrak mücadelesini bir kez daha idrak etmekteyiz. Bunu gelecek nesillerimize de taşımaktayız ”dedi.
ŞUNU İYİ BİLİYORUZ Kİ ‘VATAN’ VARSA BİZ VARIZ, HEPİMİZ VARIZ
18 Mart tarihi, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inançla, vatan aşkıyla, birlik ve beraberlik duygularıyla vermiş olduğu kutsal mücadelesinin tarihidir ifadesini kullanan Başkan Şahin,” Çanakkale Zaferi, askeri ve siyasi başarı olmaktan öte anlamlarda taşımaktadır. Bu anlam inanç, azim ve yiğitliktir. Bu zafer Türk milletinin tüm dünyaya bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, en yoksul ve imkânsız şartlarda dahi karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını verdiği bir zaferdir. Şunu iyi biliyoruz ki ‘Vatan’ varsa biz varız, hepimiz varız. ‘Bayrak’ dalgalandıkça biz varız ve hepimiz insanca yaşayabiliriz. Biz bağımsızlığın ne olduğunu atalarımızın, yüz binlerce şehidimizin kanlarıyla yazdığı şanlı tarihimizden öğrendik ve bunu hiç unutmadık. Bundan sonra da asla unutmayacağız” diye konuştu.
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINI EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYORUM
Başkan Şahin açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Çanakkale zaferi koşulsuz, şartsız, şahsi beklentisiz ve hesapsız bir şekilde sadece vatan toprağını savunmak için ölüme giden nice yiğitler, nice kahraman kadınlar ve yaşlıların emek verdikleri, can verdikleri bir zaferdir. Çanakkale Zaferi, Kınalı Ali’lerin zaferidir. Çanakkale Zaferi toprakta kına kokusudur.  Bu duygu ve düşünceler içerisinde Çanakkale Zaferi’nin 101. yılında aziz milletimizin bu onurlu ve şanlı gününü kutluyorum. Çanakkale Zaferi’nde destan yazan Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ