Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN’DEN İKİ DESTAN KONFERANSINA DAVET

BAŞKAN ŞAHİN’DEN İKİ DESTAN KONFERANSINA DAVET

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,” Belediyemizce organize edilen sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler konusunda ki duyarlılığımızın yanı sıra faaliyetlerimize ‘de bir yenisi daha ekliyoruz ”dedi.

Bu konferanslara ilgi ve yüksek katılımlar ilçemizde başka konferanslar, çalıştaylar, sempozyumlar gibi çok önemli faaliyetlerin de önünü açacağını ifade eden   Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin “Düzenlediğimiz bu konferansımızın yanında İstiklal Marşımız ve Çanakkale zaferimizi pek çok yönü ile anlatan hepimizin okuması ve incelemesinde fayda gördüğüm 36 sayfalık bir kitapçık hazırladık. Bu kitapçığımız okullarımızda öğrencilerimize ve konferans akşamı ise halkımıza dağıtılacaktır ve bunun yanı sıra Bu konuda pek çok çalışma yürüten ve ilçemizde ki tüm organizasyonları desteklemiyoruz 11 Mart 2016 tarihinde yapılacak konferansa ise bir açıklama yayınlayarak bizzat halkımızı davet ediyoruz” dedi.

ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 101. YILIDIR
11 Mart 2016 Cuma günü saat 19.30’da Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi konulu konferans hakkında bilgiler veren Başkan Şahin,“İstiklal Marşımız 12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de ayakta alkışlanarak kabul edildi. 18 Mart 1915 tarihi ise Çanakkale Zaferimizin yaşandığı tarihtir. İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yılı, Çanakkale Zaferimizin 101. yılıdır. Bu iki tarihin devlet ve millet olma şuurumuzun içinde çok önemli bir yeri vardır. Bu tarihlerin ve şuurun gelecek nesillere taşınması birlik ve beraberliğimiz, bayrak ve vatan sevgimiz için hayati derecede önemlidir. Bu tarihler iki büyük destandır. Bafra Belediyesi olarak 11 Mart 2016 tarihinde Cuma günü saat 19.30’da Belediye Kültür Merkezimizde çok değerli Tarihçi ve Yazar Yavuz Bahadıroğlu “İstiklal Marşımız ve Çanakkale Zaferi ile Şehitleri anma günü”  konulu iki destanımızı anlatan bir konferans verecektir. Bu konferans için tüm hemşerilerimi davet ediyorum Katılmalarını rica ediyorum “diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ