Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YENİ ÇOCUK ve ENGELLİ PARKI KURULUYOR

YENİ ÇOCUK ve ENGELLİ PARKI KURULUYOR

Bafra Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte yaptığı çalışmalar sonucunda, yeni mahalle olan köylerimizle birlikte iki yıl içinde ilçemizde 32 çocuk oyun parkı kurulmuş oluyor.

Son olarak Gaziosmanpaşa ve Kemalpaşa mahallelerimizde yapımı devam 4 çocuk oyun parkının yanında İsmetpaşa mahallemizde ise çocuk oyun parkının yanı sıra engelliler için de oyun grupları ve fitnes alanı kurulma çalışmaları da devam ediyor.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yapımı devam eden parktaki çalışmaları yerinde inceledi. Başkanın incelemesi sırasında İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Fatih Yıldız’da bulundu. Başkan Şahin burada çocuklar, engelli bir genç ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öncelikle İsmetpaşa mahallemizin muhtarı Fatih Yıldız’a emek ve gayretleri için, mahallemize yönelik hizmet etme düşünceleri için teşekkür ediyorum. İsmetpaşa mahallemizde muhtarımızın da katkılarıyla Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte güzel bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışma ile şu ana kadar toplam 32 çocuk oyun parkı kurduk. İsmetpaşa mahallemizde de özellikle engelli çocuklarımızın da oynayacağı ve fitnes alanının da olduğu güzel bir park kuruluyor. Çocuklar bizim yarınlarımız, onların oyun oynamaları, mutlu olmaları, eğlenmeleri ve sevinmeleri her şeye bedel. Bundan çok mutlu oluyorum. Bu nedenle ilçemizde 2009 yılından itibaren sayısız çocuk oyun parkı kurduk. Var olan yerlerde ki oyun parklarımızı yeniledik. Zamanımızda çocuk oyun parklarımızın zeminlerini kauçuk zemin yaptık. Bunu devam ettireceğiz. Parkımızın ilçemize ve İsmetpaşa mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.”

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5) unnamed

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ