Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAMSUNLU PAZARCILARDAN ÖRNEK HAREKET

SAMSUNLU PAZARCILARDAN ÖRNEK HAREKET

Samsun’da pazarcılar, tezgah önüne düşürülen ve içerisinde bin TL bulunan cüzdan buldu. Pazarcılar Odası Başkanı Muhammed Yazıcı, cüzdanı düşüren kişinin yakınlarına ulaşıp, bilgi verdi. Pazarcıların bu hareketi takdir topladı.

‘Hangi devirde yaşıyoruz’ dediğimiz şu günlerde, bir semt pazarında örnek oluşturacak bir olay yaşandı. Emekli maaşını alan bir vatandaş, pazardan alışveriş yaptığı sırada cüzdanını düşürdü. İçerisinde para ve bir kaç kart bulunan cüzdan, pazarcıların örnek davranışıyla güvenli ellere teslim edildi.

BİR TEZGÂHIN ÖNÜNDE DÜŞÜRDÜ
Samsun’un İlkadım İlçesi Kıranköy Mahallesi’nde kurulan semt pazarında, Asarcık’tan geldiği öğrenilen bir kişi, içerisinde emekli maaşı olduğu düşünülen para dolu cüzdanı alışveriş yaptığı bir tezgâhın önünde düşürdü. Pazarcı esnafı durumu, Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Muhammet Yazıcı’ya iletti. Pazara giden Yazıcı, cüzdandaki bir başka esnafa ait kartvizitten şahısa ulaşıp bilgi verdi.

ODA BAŞKANI KİŞİYE ULAŞTI
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Muhammet Yazıcı, “Pazar esnafımız cüzdanı gördüğünde bir kaç kişi bir araya gelip içerisindeki parayı saymışlar. Daha sonra bana haber verdiler. Pazar yerine geldim fakat bir seslendirme sistemi olmadığı için anons yaptıramadık. Kendi imkânlarımızla sorduk, soruşturduk. Cüzdan içerisinde bir banka kartı ve daha önce alışveriş yaptığını düşündüğümüz esnafa ait kartvizit vardı. Bu esnafı arayıp, banka kartı üzerinde ismi yazılı şahsı tanıyıp tanımadığını sordum. Tanıdığını ve Asarcık’tan geldiğini söyleyince, kendisine ulaşıp bana ulaşmasını istedim. Daha sonra da cüzdanı İlkadım Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bıraktım. Pazarcı esnafımıza bu duyarlı hareketi için teşekkür ediyorum” dedi.

PAZARLARDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
Başkan Muhammet Yazıcı, yakında pazar yerlerinde anons sistemi, giriş ve çıkışlarda tartı sistemi, pazarcı esnafına özel isimlik, yine pazar esnafının kullanacağı çöp poşetleri gibi pek çok yenilikleri gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ