Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İLÇELERİN SORUNLARINA YERİNDE ÇÖZÜM

İLÇELERİN SORUNLARINA YERİNDE ÇÖZÜM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ilçelerdeki öncelikli sorun ve ihtiyaçların tespiti ile bu tespitler çerçevesinde planlanacak çalışmaların belirlenmesi için istişare toplantılarına başladılar.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz toplantının başında yaptığı konuşmada bugün yapacakları ve önümüzdeki günlerde diğer ilçelere taşıyacakları toplantılarla önümüzdeki 6 ayın yol haritasını çıkartacaklarını söyledi.

SELYERİ’NİN İMAJI SAMSUN’A YAKIŞMIYOR
Selyeri mahallesinin Samsun – Havaalanı arasında Tekkeköy geçişinin imajını yerlerde süründürdüğünü dile getiren Başkan Yılmaz, “Biz oradaki insanların ihya edilişini sağlayacağız ama oradaki insanlar yaptığınız planlamayı burada yapın diyorlar. Biz buradan çıkmayalım diyorlar. Orda o planlamayı yapmanın imkanı olmadığını en basit bir inşaat kalfası bile bilir. Yani oradaki daire sayısı kadar bir daireyi oraya sığdırmak çok zor. Bunlar olacak işler değil. Burada yıllardır siyasetin bazen çirkin tarafı oradaki insanlara gaz veriyorlar. Biz insanlarımızın taleplerini alacağız. İnsanlarımızın istekleri doğrultusunda mümkün mertebe hareket edeceğiz. Ama biz yapacaklarımızı insanların düşünceleri ve talepleri ölçeklerinin içerisinde bırakırsak kendimize ait bir vizyon ortaya koyamayız. Biz insanımızın talebini hiçe sayan bir duruşa sahip değiliz. Ama insan bunu istiyor ya biz bunu yapmazsak bizi bir daha seçmezler diye bir bakış açısında olursak Tekkeköy’ü bir adım ileriye götüremeyiz. Buradaki insanların isteklerine saygımız var. Ama bizi halk bu ilçeyi al bir yere götür, ihya et burayı, geliştir burayı demişken biz o sorumluluğun gereğini yapmak zorundayız” diye konuştu.

ÖMRÜMÜZ OLMAYABİLİR ARKAMIZDAN DUA EDECEKLER
Selyeri mahallesinin bulunduğu yerde kalamayacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “O mahalle, o teneke mahallesi her zaman için Samsun’un imajıyla ilgili, Tekkeköy’ün imajıyla ilgili olayı yerlere düşürüyor ve yerlerde süründürüyor. Buna kimsenin hakkı yok. Zamanında olmaması gereken, şehircilikle hiç alakası olmayan bir yapılaşmaya, naylon imarlar, naylon ruhsatlar, naylon bir takım şeyler verilerek o kötü görüntü orada oluşturulmuş. Ona bir çare bulacağız. Biz onları o kadar mutlu edeceğiz ki, onlar bize bir iki sene sonra belki bir kaç sene sonra, belki bizim ömrümüz olmayabilir arkamızdan dua edecekler. Onlara doğalgazlı, kaloriferli, çocuklarının oyun bahçeleri olan, içinde her türlü alışverişini çözebileceği yerler sağlayacağız” dedi.

GÖRSEL KÜLTÜRDEN ETKİLENEREK KANAAT YÜRÜTÜYOR
Havaalanından merkeze kadar olan yolun Samsun’un imajı açısından vitrin görevi gördüğünü belşten Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “İnsanlar Atatürk Bulvarı üzerindeki yapılaşmadan, Atatürk Bulvarı üzerindeki görsel kültürden etkilenerek kanaat yürütüyor. Diyor ki, bura gelişmiş bir yer değil, bu ne her taraf Çarşamba pazarı gibi diyor. Bunu resmen diyor insanlar. Ömrüm olduğu sürece bu Kirazlık ile Selyeri’ne kadar olan bölge pırıl pırıl olacak. Şehir dışından gelen vatandaşa, ne kadar güzel bir yere geldim, burası ne güzel bir şehir dedirteceğiz.”

TOPLANTILARIN İLKİ TEKKEKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tek tek tüm ilçelere gidilerek yapılacak olan toplantıların ilki Tekkeköy’de gerçekleştirildi. Tekkeköy Belediyesi’nde yapılan toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, SASKİ Genel Müdürü Kamil Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Daire Başkanları, Meclis üyeleri ve parti teşkilatı üyeler katıldı.
Köksal ÖNER

IMG_7504 IMG_7506 (1) IMG_7508 (1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ