Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ALAÇAM KAYMAKAMI OĞUZ ALP ÇAĞLAR’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

ALAÇAM KAYMAKAMI OĞUZ ALP ÇAĞLAR’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

2013 Temmuz ayında Alaçam Kaymakamlığına ataması yapıldıktan sonra, 25 Ekim Cuma günü görevine başlayan Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ı geç de olsa makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dedik.

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, genç bir kaymakam ama tecrübeli bir kimliğe sahip. Önemli görevleri üstlenmiş. Aslında bizim hemşehrimiz sayılır. 1976 yılında Konya’da doğmuş. Memleketi Boyabat. Orta okul ve Anadolu Lisesini Boyabat’ta tamamlamış. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş. Daha sonra İstanbul barosunda avukatlık stajını yapmış. 2001 yılında Kaymakam adayı olarak Sinop Valiliğinde göreve başlamış.

 

ÖNEMLİ GÖREVLERDE BULUNMUŞ

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, geriye baktığımızda Devlet ve Millet hizmetlerinde önemli başarılara imza atmış. Kastamonu’nun Seydiler, Azdavay ve Küre ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra İngiltere Leicester Üniversitesinde 1 yıl dil eğitimi almış.

Ordu’nun Akkuş, Aksaray’ın Gülağaç, Ardahan’ın Posof ilçelerinde Kaymakamlık, Tunceli’de ise Vali Yardımcılığı görevini üstlenmiş. Akabinde Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Kaymakamlığına atanmış. Buradaki görevi sırasında bir yıl süre ile İngiltere’de bulunan Çağlar, Portsmouth Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamış.

Yani anlayacağınız her ne kadar fotoğrafta ‘genç görüntü’ verse bile tecrübesi, hoş görüsü ve iş bitiriciliği ile tam bir ‘devlet adamı.’ Onun için olmazsa olmaz, ‘yüce milletimize hizmet’ vermek. Bunu da gayet iyi yapıyor. Başta Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar olmak üzere, hem siyasilerden hem bürokratlardan hem eğitim camiasıyla hem de Alaçam halkıyla müthiş bir birliktelik kurup, zincir halkası oluşturmuş.

 

ESKİ HÜKÜMET KONAĞI GİTTİ, YENİ MODERN HÜKÜMET BİNASI GELDİ

Alaçam’a gidenler bilir, Alaçam’ı sembolize eden bir meydanı, onun yanında da Hükümet Konağı oluyordu.

Şimdilerde hem yeni meydan yeni çehresi ile Alaçamlılara tebessüm ederken, yeni hükümet konağı da yeni görünümü ve bahçesi ile tabii bir görüntü veriyor. Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, hem yeni hükümet binasını Osmanlı mimarisi ile yeniden dizayn ederken, hükümet konağının çevre düzenlemesi de bir o kadar dikkat çekiyor.

Biz, editörümüz Aydın Alaçamlı ile dün Alaçamdaydık. Hükümet binasının yeni görünümünü ve bahçe düzenlemesini gördüğümüzde resmen şaşırdık. Çok güzel bir tablo ile karşılaştık. Sayın Kaymakam Çağlar, 1 yıl önce bu projeyi başlatmış. Hükümet konağı gerçekten Selçuklu ve Osmanlı mimarisi görünümü ile dikkat çekiyor. Estetik görünümün yanı sıra Alaçamlılarda heyecan uyandırmayı sürdürüyor.

Kısacası Alaçam hem modern hükümet konağına kavuştu, hem de bu konağın önünde bulunan natürel bir bahçesine kısacası dünkü ziyarette bunları gördük ve Sayın Çağlar’a özverisi ve duyarlılığından dolayı teşekkür ettik.

 

MİLLİ EĞİTİM HÜKÜMET KONAĞINDAN ÇIKIYOR

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, sohbetimizde Milli Eğitim’in hükümet konağından çıkacağını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı’nın hemen arkasında bulunan eski Jandarma Bölük Komutanlığı’nın bulunduğu binaya taşınacak. Binada resterasyon çalışmaları tamamlanmak üzere. Kısacası Milli Eğitim bundan böyle kendi binasında daha güzel hizmetler verecek. Biz Kaymakam Çağlar ile bu sohbetleri yaparken, hemen Kaymakam bey’in yanında Stajer bir Kaymakamla tanıştık. Oda pırıl pırıl bir insan, Sayın Çağlar’ın bilgi ve tecrübesinden faydalanıyor. Adının Önder Koç olduğunu öğrendik. Sayın Koç, burada stajını tamamladıktan sonra başka bir ilçede Kaymakamlığa başlayacak. Önder Koç kardeşimize de şimdiden hayırlı olsun diyoruz ve son olarak Alaçamlılara şu mesajı veriyoruz;

“Saygıdeğer Alaçamlılar, pırıl pırıl bir Kaymakamınız var. Genç bir görüntüsü olabilir, ama bir potansiyel. Sahip çıkarsanız Alaçam’a bundan sonrada önemli hizmetler gelebilir. Buna biz adımız gibi eminiz”

DSCN8246

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ