Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HAYIRSEVER VE ASIRLIK MUSTAFA KEMAL GÜNEŞDOĞU’YA SON GÖREV

HAYIRSEVER VE ASIRLIK MUSTAFA KEMAL GÜNEŞDOĞU’YA SON GÖREV

Tedavi gördüğü özel bir hastanede hayata 92 yaşında gözlerini yuman Samsun’un Çarşamba ilçesinde eğitim alanında büyük katkıları bulunan merhum Mustafa Kemal Güneşdoğdu için Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk ve İletişim Fakültelerinin bulunduğu ve kendi adının verildiği kampüste tören düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde yapılan törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Samsun Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Sadettin Sarıoğlu,lkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çarşamba Ticaret ve  Sanayi Odası (ÇTS) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz,Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel mülki amirler ve daire başkanları ve üniversiteli yöneticiler katıldı.

BÜYÜK KATKILARI OLMUŞTUR
Tören alanında ilk olarak konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Güneşdoğdu’nun vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, “Servetinin tamamını eğitime adayan, güzel insan, hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu kendisine yakışır bir şekilde uğurluyoruz. Gerçekten eğitim için Çarşamba’da büyük katkıları olmuştur. Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

FAYDALI VE HAYIRLI BİRİYDİ
Dündar’ın ardından konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, “Şu anda bir eğitim ve bilim ocağı olan bu kampüs DSİ’nin bir yerleşkesiydi. ve şu anda kurulan bu eğitim alanı eğitimcileri ve öğrencileriyle çok önemli bir yer haline geldi. Aynı şekilde Kurupelit Kampüsümüzdeki Mustafa Kemal Güneşdoğdu adını taşıyan amfilerde öğrencilerimiz eğitim görmektedir. Mustafa amcamız bu bina tamamlanıp eğitim vermeye başlayınca bu işin keyifli ve huzur verici olduğunu söylemişti. Ardından başka binalar yaptırmak istediğini söyledi. Yaptığı işlerden hep mutluluk ve huzur duydu. Faydalı ve hayırlı biriydi. Benim temennim bu eğitim ve bilim yuvasından kendisi gibi faydalı ve hayırlı insanlar yetişmesidir” diye konuştu.

SU GİBİ BİR HAYAT YAŞAMIŞTIR
Rektör Akan dan sonra konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Mustafa Kemal Güneşdoğdu ağabeyimiz damıtılmış bir su gibi bir hayat yaşamıştır. Onu bu cümleyle ifade edebiliriz. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

BULUNDUĞU BİR YERDE VEDA EDİYORUZ
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise hayata veda eden Güneşdoğdu için Allah’tan rahmet dileklerinde bulunarak, “Mustafa Kemal Gündoğdu’ya kendisinin yaptırdığı katkılarının olduğu eserlerin bulunduğu bir yerde veda ediyoruz. Umudumuz buradan birçok Mustafa Kemal Güneşdoğduların yetişmesidir” diyerek yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

İL MÜFTÜSÜ ÇAKI’DA DUA YAPTIRARAK HELALLİK ALDI.
Törende yapılan konuşmaların ardından Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı dua yaptırarak helallik aldı. Duanın ardından merhum Mustafa Kemal Gündoğdu’nun  naaşı  Çarşamba Rıdvanpaşa Camisi’ne getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gökçeli Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ