Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAŞARKEN ANIYORUZ

YAŞARKEN ANIYORUZ
Futbolumuzda bir nostalji gecesini daha Yelken Kulüpte yaşatıldı. Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi ( TÜRFAD) Samsun futboluna kurulduğu 1965 yılından bu güne kadar hizmet etmiş emeği ve katkısı olan profesyonel ve amatör bütün Futbol Adamlarını saygıyla anmaya devam ediyor.
Bugün yaşayan en yaşlı Teknik Direktörlerimizden 1934 doğumlu 82 yaşındaki Mehmet Babalık ve 1965’ de futbolculuk döneminde şampiyonluk kupası kaldırmış, teknik adamlık yapmış, Spor İl Müdürlüğü ve TFF Bölge sorumluluğu görevlerinde bulunmuş Yusuf Şimşek, ödüllendirme onuruna sahip oldular.
‘BU TÜR BİRLİKTELİKLERİ TAKDİR VE ŞÜKRANLA HATIRLIYOR’
Yelken kulüpte yemek sonrası düzenlenen ödül töreninde konuşan Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi ( TÜRFAD) Başkanı Gültekin Kullukçu, “ Hatırlamak, “ vefa ve saygı’ nın” gelecek kuşaklarca da sürdürülmesi konusunda uğraş vermek bizler için önemli bir görevdir.  Futbol adına birçok sorunun yaşandığı bir dönemde” İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” slogonu ile düzenlediğimiz bu tür birliktelikleri takdir ve şükranla hatırlıyor ve anıyoruz” dedi.
‘VEFA DUYGUSU İLE ÖZENLE YERİNE GETİRİYORUZ ‘
Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi ( TÜRFAD)  Genel Sekreteri Yaşar Cengiz,” Şube olarak bu konularda aynı heyecan ve vefa duygusu ile özenle yerine getiriyoruz. Bu geceki vefa örneğinin fotoğraf karesiyle bir dostlar buluşmasına dönüşmesi ayrı bir güzellik” diye konuştu.
‘ARKADAŞLIKLARIMIZIN GEÇMİŞTE KALMASINA RAZI DEĞİLİZ’
Türkiye Antrenörler Derneği Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak; Dostluklarımızın ve arkadaşlıklarımızın geçmişte kalmasına razı değiliz. TÜFAD ailesi olarak burada olmaktan ve arkadaşlık ağacımızın sürekli taze kalacağından dolayı mutluyuz “ dedi.
BİRER TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTILAR
Mehmet Babalık, “Samimi duygularımı sizlerle paylaşmam gerektiğini inanarak, yaşarken kıymet bilmek ayrı bir olgudur. Biz tekaütleri buluşturanları ve hatırlayanları içtenlikle kutluyorum “dedi. Yusuf Şimşek ise,” Çok açık konuşmam gerekirse, bu tür etkinliklerde başı çeken ön ayak olan TÜRFAD geçmiş ve geçmekte olan değerleri de harmanlayarak buluşturan çok anlamlı dostluk ve vefa örneğini bu yılda gündemine taşımıştır” diye konuştu .
SPOR ADAMLARI YEMEKTE BİR  ARAYA GELDİ
Yemek ve Ödül töreninde Mehmet Babalık, Yusuf Şimşek, Hakkı Bayrak, Gültekin Kullukçu, Yaşar Cengiz,  Eyüp Gümüş,Hasan Şengün, Murat Şimşek , Atakum Belediyespor eski Kulüp Başkanı Hayri Erdönmez , TÜRFAD Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu Ali Gürler bulundu.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ