Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HAKAN AYTÜNÜR “BEN KONU MANKENİ DEĞİLİM”

HAKAN AYTÜNÜR “BEN KONU MANKENİ DEĞİLİM”

Milliyetçi Hareket Partisinin Meclis Üyesi, Harita Mühendisi Hakan Aytünür’ün şok istifası Bafra’da gündem oluşturdu.

MHP’li Meclis Üyesi Hakan Aytünür neden istifa etti?

Son meclis toplantısında yaptığı konuşma bu istifasına neden olabilir mi?

Asıl problem neydi?

Şimdi Bafra bu sorulara cevap arıyor.

Hakan Aytünür, istifa dilekçesini verdiğinde Bafra MHP İlçe Teşkilatından icazet aldı mı?

Yoksa bu istifa sadece kendi inisiyatifimi?

İşte bu sorulara cevap aradık..

Gerçi medyada istifa ile ilgili değişik görüşler Basına yansıdı, bunun doğrusu neydi?

Biz bu doğruları öğrenmek için bugün konun asıl muhatabı Hakan Aytünür’ü telefonla arayarak işin aslını öğrenmek istedik.

Hakan Aytünür’de bizim sorularımıza çok samimi cevaplar vererek, kamuoyunun da bunları bilmesini istediğini söyledi

 

KONU MANKENİ DEĞİLİM

Konuşmayı sizlere aynen aktarıyoruz;

İ. Alaçamlı: Hakan Bey, sizin meclis üyeliğinden istifa ettiğinizi biliyoruz. Son meclis toplantısı mı sizin istifanıza neden oldu?

Aytünür: İbrahim bey, tabi ki son meclis toplantısı değil. Bunun bir öncesi var, daha doğrusu önceleri var. Meclise gidip geliyoruz, hiç bir şey yaptığımız yok. Yaptırım gücümüz yok, yetkimiz yok. Büyükşehir diğer ifade ile bu yerel yönetimler yasası sadece Bafra’nın değil, tüm ilçelerin sorunudur. Bu sistem bizim gibi Belediyelerin elini kolunu bağladı.

Bir örnek verecek olursak, son mecliste olduğu gibi meclis başkanlığına Bafra’mızla ilgili gündeme alınması için zaman zaman önerge veriyoruz. Daha önce gündeme alınanlar oldu, fakat ne hikmetse son mecliste tamamen Bafra’mızın çıkarları için verdiğim dilekçe ne hikmettir onaylamaya sunuldu, ret verildi. Bu önergeye MHP Grubundan destek gelirken, AK Parti’den ise sadece Meclis Üyesi Ramazan Çotur’dan geldi.

Ben daha sonra bu konuyu kendime göre muhasebe yaptım. Biz konu mankenimiyiz? Bu nedenle istifa dilekçemi verdim dedi.

 

ZİHNİ ŞAHİN İMZALARSA MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞECEK

Hakan Aytünür bunları açıklarken, biz de Hakan Aytünür’e tekrar soruyoruz;

Sayın Aytünür, şimdi siz istifa dilekçenizi verdiniz. Meclis üyeliğinden düşmüş oluyor musunuz?

Hakan Aytünür:İbrahim bey, ben istifa dilekçemi verdim. Konu Belediye Başkanı Zihni Şahin ve saygıdeğer Meclis Üyelerimizdedir. Benim istifa dilekçemi Belediye Başkanı Sayın Şahin imzalayıp meclise getirir de, meclis de kabul ederse resmen meclis üyeliğinden düşmüş olacağım. Yani benim istifa dilekçem Belediye Başkanının imzasında ve meclisindedir. Bunu da hep birlikte bize zaman gösterecek.

Bu demek değil ki, ben şimdi kalkıp her ne kadar ben istifa dilekçemi verdim siz istifayı kabul etmeyebilirsiniz gibi bir düşüncem olamaz. Ben sadece sizin vesilenizle saygıdeğer Bafralı hemşehrilerimiz ve saygıdeğer kamuoyunun doğruları sıcağı sıcağına bilinmesini arzu ediyorum” dedi.

 

AYTÜNÜR “SAYIN RAMAZAN ÇOTUR İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜM”

Harita mühendisi Hakan Aytünür, Belediye meclisinde verdiği bir önergeye AK Partili bir meclis üyesi olarak Ramazan Çotur’un ‘evet’ demesinin bazı kesimler tarafından oldukça eleştirildiğini, bu nedenle de çok üzüldüğünü ifade etti.

Aytünür, konuyla ilgili de kendi kullandığı sosyal medya hesabından şu açıklamayı kamuoyu ile paylaştı; “Basında Ramazan Çotur ile çıkan haberlere üzüldüm Ramazan Çoturkardeşimle yıllar öncesine dayanan dostluğumuz vardır bizim aramızdaki muabbete ne siyaset girer nede başka birşey o kalbi ve vicdanı ne ise ona göre hareket etti ALLAH ondan razı olsun ben faydalı olamadığım yerde durmanım gereği yok diye düşünüyorum bana sitem eden arkadaşlarda hakkını helal etsin Cenabı ALLAH ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ VE DİRLİĞİNİ BOZMASIN SELAM VE DUA İLE HÜKÜM ALLAHINDIR

 

RAMAZAN ÇOTURU’DA TELEFONLA ARADIK

Basında hakkında çıkan ifadelerle ilgili AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Ramazan Çotur’u da telefonla aradık, Hakan Aytünür ile ilgili yaptığımız konuşmayı kendisine aktardık, Sayın Çotur’da bu konuda şu görüşlerini ortaya koydu;

İbrahim bey, ben AK Parti’nin Meclis Üyesi olabilirim, encümende diğer ifade ile kurulda da olabilirim. Bunlar bugün vardır, yarın yoktur. Baki olan Bafra’dır, Bafra’mızdır. Ben Ramazan Çotur olarak, siyasete bilhassa fanatik siyasete sıcak bakmam. Bu konuda kimliğimi de öne sürmem. Önemli olan Bafra’mızın çıkarlarıdır. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkıdır. Son mecliste ben Hakan Aytünür’ün önergesine AK Partili Meclis üyesi olarak vicdanen destek verdim.

Şimdi soruyorum; benim bu desteği vermekle herhangi bir çıkarım olabilir mi? Eğer böyle bir şeyi tespit etsinler, anında istifa ederim. Ben oraya AK Parti’nin bir meclis üyesi olarak Baframızın çıkarları doğrultusunda haraket etmek için adayı oldum  daha sonra da meclis üyesi oldum. Bundan hiç kimse bir şey aramasın birbirimizi üzmeye, kırmaya ne gerek var? Bu Bafra hepimizin, başka Bafra var mı? Ben Sayın Aytünür’ün sosyal medya hesabından şahsımla ilgili açıklamalarını okurken, itiraf ediyorum çok ama çok duygulandım. Bunun anlamı şu; biz Sayın Aytünür ile mecliste olabiliriz, ama onun dışında geçmişten gelen bir ahbablığımız, dostluğumuz ve arkadaşlığımız var. Bunun dışında ne olabilir ki? Bu nedenle Sayın Aytünür’e duyarlılığından dolayı teşekkürlerimi siz sayın basın mensuplarının ve kamuoyunun önünden duyurup, paylaşmak istedim. Zira benim ne kadar teşkilatçı olduğumu, nasıl AK Partili olduğumu herkes bilir. Daha da ilginçi benim bu davranışıma AK Parti cephesinden söylenildiği gibi bir tepki gelmedi.

Çünkü ortada bir çıkar yok. Bir karalama yok. Kişiler hedef alınmamış. Şimdi soruyorum, ne var ki bu denli bu konu kamuya yansıtıldı? Yazanlara da ayrıca saygı duyuyorum, onlarda gazeteci, onlarda görevini yapıyor. Ama kamuoyunun doğruları bilmesi açısından size bu açıklamaları yaptım. Bundan sonra da beynimin rahat edeceği işler yapacağıma, vicdanımın rahat edeceği işler yapacağım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ