Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSMAİL ÇAĞLAYAN İLE ILGAZ DORUK OTELİ KONUŞTUK

İSMAİL ÇAĞLAYAN İLE ILGAZ DORUK OTELİ KONUŞTUK

Geçtiğimiz günlerde Ilgaz Doruk Otel’in haberini yapmıştık ve binlerce de paylaşım almıştık. Çok arayanımız oldu.

Bunlardan biri de Midyat Savcısı Adem Karataş’tı. Haberimizi okumuş, okuduğunda bizi arayarak “Ilgaz Doruk Otelin haberini zevkle okudum. Gerçekten gurur duydum. Hele işletmecileri de Bafralı hemşehrilerimiz olunca ayrıca memnun oldum. İnşallah eşimle birlikte izine çıktığımda burada en az bir hafta kalacağım” demişti.

 

SÖMESTR TATİLİNDE ODALAR FULL-TİME

Haberimizi okuyanlardan biri de Ilgaz Doruk Otel’in Sorumlu Müdürü Harun Kurumahmutoğlu’ydu. Bizi arayarak hem memnuniyetini dile getirdi, hem de içtenlikle teşekkür etti. Biz de kendisine şöyle demiştik; “Harun kardeşimiz, bize teşekkür etmene gerek yok. Biz zaten bu konuda geç kaldık, hem zaten bu otel bizim değil mi? Biz görevimizi daha tam yapmadık. Bundan sonra yapmaya çalışacağız” demiştik.

Bizim haberimizden sonra Ilgaz Doruk Otel’in 150 yatak kapasiteli odalarının hep dolu olduğunu öğrendik. Aileler sadece Samsun’dan, Bafra’dan ve bölge’den gitmemiş. Türkiye’nin her yerinden tatilcilerin sömestr tatilinde burada olduğunu öğrendik.

Harun Kurumahmutoğlu bey’e sorduk,Harun Bey, odalar hep mi dolu?

oda bizeEvet İbrahim ağabey, odalarımız ful. Çoğu zaman müşterilerimizi bu nedenle istemeyerek de olsa geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Yüce halkımızın şahsımıza ve Ilgaz Doruk Otel’e gösterdikleri teveccühten dolayı sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

İSMAİL ÇAĞLAYAN’DA ILGAZ DORUK OTELDEYDİ

Bizim çok sevdiğimiz dostlarımızdan ve kardeşlerimizden bir tanesi de eski AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve İş Adamı İsmail Çağlayan’dır. Sayın Çağlayan’da 15 gün önce kankası yani kardeşi Harun Kurumahmutoğlu’nun daveti üzerine Ilgaz Doruk Otel’e gitmişti.

Bizi Gazeteciler Derneğimizde geldikten sonra ziyaret etti. Sayın Çağlayan, Ilgaz Doruk Otel’i anlata anlata bitiremedi. Şunları söyledi Sayın Çağlayan, “İbrahim abi, nasıl anlatayım? Bildiğin bir yeşillik, ormanın içi, kurtlar, kuşlar, çakallar, geyikler ve ayılar ormanın içinden çıkarak otele yakın geliyorlar. Sanki kendimi ‘Afrika’da gördüm, sanki safarideydik. Çok duygulu anlar yaşadım. Buranın ayrı bir özelliği de burası tam bir oksijen deposu. İnsan buraya gelip, 10 gün kalsa nefes darlığı bile çekse sağlığına kavuşup evine gidebilir.

Bilhassa yazın havalar ne kadar sıcak olursa olsun, burası buz gibi olur. Bilhassa akciğer hastaları yazın özellikle Ilgaz Doruk Otel’e gelerek burada hem istirahat ediyorlar, hem de kendilerine göre tedavi görüp, sağlıklarına kavuşuyorlar.

Bilhassa kışın burası ‘kış cenneti’ bir tarafta yeşillik, diğer tarafta bembeyaz pırıl pırıl kar. Kendi kendime ‘aman Allah’ım ben nereye gelmişim?’ dediğimi biliyorum. Hele de bu otelin işletmecilerinin Bafralı olmaları biz Bafralılar için ayrı bir kıvançtır. Otelin ısıtma sistemini nasıl anlatayım? O kadar natürel bir otel ki bilhassa otelde hijyene büyük hassasiyet gösteriliyor, her taraf pırıl pırıl tertemiz. Açık menüden sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeğini istediğin şekilde sınırsız olarak yeme şansın var. Kimse karışmıyor, ye yiyebildiğin kadar.

Ben gittim, kaldım, gördüm ve canlı şahidiyim. Herkesin gitmesini öneririm. Böyle bir oteli hizmete sunan bilhassa Sayın Mustafa Kurumahmutoğlu ve Sayın Harun ve Mecit Kurumahmutoğlu kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DSCN8237

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ