Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

TERAPÖTİK AFAREZ YÖNTEMİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Samsun’da yaşayan 28 yaşındaki Tuba Kuru 1 senedir MS (Multipl Skleroz) hastalığı ile mücadele ediyor. Yaşam konforunu gün geçtikçe azaltan hastalık, Tuba Kuru’nun sol gözünde görme kaybı yaşamasına neden oldu. Medical Park Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniğinden Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya’nın terapötik aferez tedavisi uygulamasından sonra hastanın görmesi  %85-90 oranında düzeldi.

MS hastalığı (Multipl Skleroz) sebep ve tedavisi kesin  bilinmeyen bir hastalıktır diyen Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya “Son yıllarda tıptaki gelişmeler, MS’ in tanısı ve tedavisinde  yeni gelişmelere yol açtı. MS hastalığının tedavisinde kullanılan medikal ilaç tedavileri yanında MS hastalığına neden olan sinir hasarı oluşturan antikorların ortamdan uzaklaştırması esasına dayanan aferez işlemi de tedavi  seçenekleri arasına girdi. Şuan Türkiye’de ve dünyada sayılı merkezde uygulanabilen bu tedavi Medical Park Samsun Hastanesinde de yapılabilmektedir.”

Dr. Akkaya “Hastamız sol gözde görme kaybı yakınması ile MS izole görme siniri tutulumu olan getirildiği hastanede kortizon tedavisi almasına rağmen görmesinde yeterince düzelme olmamış. Takip eden hekimle görüşülerek terapötik afarez  immunadsorbsiyon için değerlendirilerek işleme alındı takip eden 10 seansla hastanın görmesi %85-90 oranında düzeldi.”diye konuştu.

MS hastalığının yaşam konforunu gün geçtikçe düşürdüğünü belirten Tuba Kuru “Sol gözüm artık görmez hale gelmişti. Bu durum beni çok korkuttu. Dr. Ömer Bey ile görüşmem de terapötik afarez yönteminden bahsetti. Bu yöntem sayesinde düzelme olabileceğini ve bu yöntemin Medical Park Samsun Hastanesi’nde uygulandığını söyledi. 10 seans tedavi aldım ve her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Doktorum Ömer Faruk Akkaya ve ekibine çok teşekkür ederim.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ