Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRKOĞLU’NUN SAMİMİYETİ GÜVEN VERİYOR

TÜRKOĞLU’NUN SAMİMİYETİ GÜVEN VERİYOR

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ile oldukça samimi bir ortamda sohbet ettik ve yönetim anlayışı mest etti

Amacımız her paydaşımızla

‘Sürdürülebilir İlişkiler’kurmak

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Alaçamlı, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu ziyaret etti. Malatya doğumlu ama her platformda ‘Samsuncuyum’ diyen, aynı zamanda koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Türkoğlu ile oldukça samimi bir ortamda sohbet eden Alaçamlı, Türkoğlu’nun medyaya olan desteğinin basın camiası olarak takdir edildiğini belirtti. Alaçamlı, Genel Müdür Türkoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Geçtiğimiz günlerde YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu ziyaret ettik. Fikir alışverişinde bulunduğumuz Genel Müdür Türkoğlu ile samimi bir ortamda sohbet gerçekleştirdik. YEDAŞ’ın Samsun, Bafra ve civar bölgelerimize verdiği önemli hizmetler ve önümüzdeki dönemi kapsayan yatırım planları hakkında bilgiler aktaran YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, gerçek bir halk adamı. Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Alaçamlı olarak, Yönetim Kurulumuz adına Türkoğlu’na medyaya olan desteğinden dolayı teşekkür plaketi takdim ettik.

 

TÜRKOĞLU’NUN SAMİMİYETİ GÜVEN VERİYOR

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Alaçamlı olarak, siz değerli okuyucularımıza YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ile yaptığımız kısa ve öz sohbetten notlar aktarmak istiyorum. Türkoğlu, Malatya’nın evladı, tam bir Anadolu çocuğu. O kadar samimi ki, karşısındaki insana hoş görüsü ve samimiyeti ile gerçekten güven veriyor. Onu yakından tanımak lazım. Makamında sohbet ilerlerken, bize Malatya’nın meşhur kayısısını ikram etti. Kayısının ortası açılmış, cevizle bütünleştirilmiş. Bize ‘Bunlar halis muhlis Malatya ürünüdür’ hatırlatması yaptı ve ekledi; “Burada sadece Malatya ürünleri yok. Çorum’un leblebisi, Ordu’nun fındığı, Sinop’un Boyabat ezmesi, Amasya’nın elması. Bölgemizin meşhur neyi varsa, misafirlerimize ikram ediyoruz.”

 

SAMSUN’DA OLDUĞU SÜRECE KAPISI HER ZAMAN AÇIK

Bu arada bir kahve geldi. Kahveyi yudumladık, ayrı bir damak zevki aldık. Ben kahveyi yudumladığımda Genel Müdür Türkoğlu tebessüm ederek, “Değişik bir tat aldın, farkındayım. Nasıl buldun kahveyi?” dedi. Bende ilk kez böyle bir kahve içiyorum cevabını verdim. Şimdi ben kahvenin özelliğini ve bu kahveyi nereden getirdiğini söylersem işin sırrı kaçar. Sizler de gidin bu sırrı, bu leziz kahveyi yudumlayarak, kendisinden öğrenin. Bu arada Genel Müdür Türkoğlu, Samsun’da olduğu süre içerisinde kapısı her zaman açık. Ben habersiz gittim, asistanına ziyaret etmek, tanışmak istediğimi talep ettim. “Genel Müdürümüz sizi bekliyorlar” dediler ve Türkoğlu ile tanıştık. Bu güzel davranış, güler yüzlü yaklaşım oldukça hoşuma gitti.

 

BEŞİKTAŞ’I ÇOK SEVİYOR SAMSUNSPOR’A DESTEK OLUYOR

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nun, Beşiktaşlı olduğunu öğreniyoruz. Odasında ayakta sohbet ederken, gözümüze kendisine takdim edilen şiltleri, başarı ödüllerini ve plaketleri görüyoruz. Büyük ödüller var. Bize ödülleri anlatıyor, tebrik ve takdir etmemek imkansız. Bu arada Kara Kartal’a ayrı bir yer vermiş. Halıya dokunmuş Beşiktaş armaları, Kara Kartal heykelleri. Koyu bir Beşiktaşlı olduğunu öğrendik. “Bu yıl şampiyonluğu kimseye kaptırmayacağız. Uzun yıllar şampiyonluktan mahrum kaldık, bu sezon kimse heveslenmesin. Beşiktaş mutlu sona ulaşacaktır. Buradan açıklıyorum, ‘Şampiyon Beşiktaş’tır” diyor. Tabii ki gazetede yazarlığını yaptığım Samsunspor’u aradı gözlerimiz ve o ayrı baş köşede. Samsun’da olduğu sürece Samsunspor maçlarına gitmeye çalıştığını söylüyor. Bir şekilde destek olmaya çalışıyor. Ve onunla da bitmiyor. Samsunsporlu taraftarlara atkılar, bereler yaptırmış, ücretsiz Passolig dağıtmış. Farklı spor dallarına da desteği var. Sporu konuşurken konuşmasını şöyle tamamlıyor; “Gönül isterdi ki, sezona çok iyi başlangıç yaptık, devamı gelsin. Olmadı. Hep diyorum. Sürdürülebilir başarılar şart. Üzücü sonuçlar alıyoruz. Bu seneki ümidim, Beşiktaş şampiyon olsun, Samsunspor da Süper Lig’e çıksın.”

 

5 İLDE TOPLAMDA 10 BİN KİŞİYE EKMEK KAPISI OLMUŞ

Genel Müdürlüğün verdiği kimlikle değil, bir Anadolu evladının samimiyeti ve kimliğini gördük kendisinde. Samsun ve bölgemiz için büyük bir şans, büyük bir kazanç. Varsa da, yoksa da Samsun, Çorum, Ordu, Sinop, Amasya diyor. Bafra-Ondokuzmayıs arasındaki ışıklandırmadan söz açıldı. “Milletvekillerimizden, Başkanlarımızdan ve vatandaşlarımızdan çok talep aldık. Projelendirdik, çalışmalar başladı. Yakın zamanda tamamlanacak” dedi. Fizibiliteler hazırlıyor, projeye dönüştürüyor, sonra da hayata geçiriyor. Ben demiyor, biz diyor. Biz bir ekibiz diyor. Unutmadan, YEDAŞ’ın çalıştırdığı kişi sayısını duyduğumda ‘büyük rakam’ dedim. Samsun’da 400 kişi. Genelde Bin kişi. Biz ‘Taşeron’ diyoruz ama onlar ‘Çözüm Ortağı’ diyor. Onlarla beraber 3 bine yakın. Yani 3 bin kişiyi aile olarak düşün, 3’er kişiden hesaplarsak, 9 bin-10 bin kişi YEDAŞ’tan ekmek yiyor. Müthiş rakam.

 

LİDER BİR YAPISI VAR VE VİZYONU ÇOK FARKLI

Ve ziyaretin sonuna geliyoruz. Samsun medyası dışında ilçe ayrımı yapmaksızın, Bafra medyasına da vermiş olduğu desteklerden dolayı YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na Bafra Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkür plaketi takdim ettim ve ekledim: YEDAŞ Karadeniz bölgemizin marka şirketidir. Genel Müdür Nurettin Türkoğlu da bu şirketin başarılı bir Genel Müdürü’dür. Zira hizmet anlayışı ile YEDAŞ’a birçok alanda farkındalık kazandırdı. YEDAŞ bölgemizde rol model ve örnek oldu. YEDAŞ’ın önemli projelerini kısa bir süre içerisinde hayata geçirmesi, bir liderlik anlayışıyla gerçekleşebilirdi. Genel Müdür Türkoğlu’nun hizmet konusunda bakış açısı ve vizyonu tamamen liderlik, kalite ve sürdürülebilirlik anlayışı üzerine kurulan bir modeldir. Bafra Gazeteciler Derneği olarak, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyoruz.”

 

MEDYA DEĞERLİ VE PAYDAŞIMIZDIR

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Alaçamlı’ya ve yönetimine teşekkür ederek, “Medya önemli bir sektör ve demokrasinin, insan haklarının vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle yerel demokrasiler için daha farklı bir anlamı var. Tarafsız davranıldığı sürece önemli sonuçlar verebilecek bir sektör olarak görüyorum. Basın mensupları çok zorlu şartlar altında çalışıyor. Bunu bizzat biliyorum. Bu zorlu şartların birlik ve beraberliklerle aşılabileceğine inanıyorum ve bu beraberliğin acil olarak ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinin güçlü basını ve medya kuruluşlarının Türkiye’nin sayılı illeri arasında yer alıyor. Ulusal ve yerel medya kuruluşları YEDAŞ’ın 5 yılda elde ettiği başarılarını kendi kalemleri ile süsleyerek, sayfalarına taşıyor. Bu başarılarımızın yazılı ve görsel medya sayfalarında yer alması YEDAŞ için onur verici. Bizler medyayı en büyük paydaşlarımız arasında görüyoruz. Medyanın değeri tartışılmazdır. Her alanda olduğu gibi medya ile de sürdürülebilir ilişkilerimiz devam edecek.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ