Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Ülkemizi etkisi altında bulunduran kar yağışı ilçemizde de etkisini gösterdi. Belediyemiz karla mücadele ekibi yoğun kar yağışı ile birlikte gece ve gündüz vardiyeli ekiplerle karla mücadelesini sürdürüyor.

 

Bafra Belediye Başkanımız Sn. Zihni Şahin’de ekiplerin çalışmalarını yerinde takip ediyor.Belediye ekiplerimiz ilçemizde kar yağışıyla mücadele çalışmalarını 24 saat boyunca aralıksız sürdürüyor. Halkımızın kar yağışından etkilenmesini en aza indirgemek için belediyemizin tüm iş makineleri,ilçemizin ana arterlerinde yollara müdahale ediyorlar.

 

Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin 24 saat boyunca vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele ettiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

 

“Çok değerli Hemşerilerim, iki defadır yoğun kar yağışı yaşadık ve bununla mücadele ettik. Siz değerli hemşerilerimizden çalışmaların yeterli olmadığı konusunda eleştiriler olmaktadır. Sevgi, saygı seviyeli ve yol gösterici her türlü eleştiriye saygı duyuyorum. Sizlere teşekkür ediyorum. Bir kaç hususu da müsaadenizle sizlere arz etmek istiyorum.

 

İlçemizde 114 yeni mahalle olan köyümüz ve buralarda 2.600 kilometre yolumuz, şehir merkezimizde ise 21 mahallemiz ve 400 kilometre yolumuz ve 1.100 cadde ve sokağımız bulunmaktadır. Toplamda 3.000 kilometre yola sahibiz. Bu çok geniş bir alandır. Uzun bir yoldur. Anında 135 mahallemizde olmak mümkün olmuyor.Bafra’mız, Erzurum, Kars, Sivas,Sarıkamış, Bingöl, Van, Muş, Ağrı, Kangal, Erzincan, Divriğ, gibi her yıl 5-6 ay yoğun kış şartları yaşayan bir şehrimiz değildir. Oralarda bu yoğun kış şartları için hem devlet kurumlarının hem de belediyelerinin iş makinesi ve özel kar araçları gibi yatırımları bulunmaktadır. Bu yatırımları yapmışlardır. Bafra’mız çok yoğun kar yağışı alan bir yer olmadığı için geçmişten bu yana özel kar araçları konusunda yatırım yapılmamıştır. Bizde böyle bir yatırım yapmadık. İlçemizde bu yoğunlukta kar yağışı 20 yıldır yaşanmamıştır.Bu nedenlerden dolayı çalışmalarımız yavaş yürümekte, iş makinesi ve araç eksiği yaşamaktayız.

 

Kar ile mücadelemizde planlamalarımızı istediğimiz gibi yürütememekteyiz. Çünkü “hastamız var, doğum yapılacak, cenazemiz var yolumuz kapalı açılması gerekir” şeklinde hem şehir merkezimizden hemde yeni mahalle olan köylerimizden çok acil talepler gelmektedir. İnsan hayatı söz konusu olduğundan dolayı elimizde ki imkanların önemli bir bölümünü bu çalışmalara yönlendirmek zorunda kalmaktayız. Özellikle köylerimize giden araç ve iş makinelerimiz buralardan geç dönmektedir.

 

Bazı bölgelerde ise iki taraflı araç parkı olduğundan ve kar altında kaldığından dolayı oralara iş makinelerimiz girememektedir.Bu mücadeleler sırasında gönlümüz her cadde ve sokağa girip yollarını açmayı, her köyümüze ulaşıp ulaşımı sağlamayı istemektedir. Fakat ilk etapta ana arterleri açmaya çalışmaktayız.

 

Anlayışınız, hoş görünüz için çok teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Başkan Şahin gece boyunca Kar Temizleme ekibinin Dededağı yolu, Sanayi Sitesi, Çilhane Mahallesi ve birçok noktasında ki çalışmalarını yerinde inceleyerek, özverili çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ