Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SOSYAL MEDYADAKİ TAKİPÇİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

SOSYAL MEDYADAKİ TAKİPÇİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şahsıma ait ‘facebook’ hesabımda 3 bine yakın arkadaşım var.

Teveccüh gösterip, arkadaşlık isteği göndermişler bende seve seve kabul etmişimdir.

Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, Varolsunlar..

 

BEYİN TAKIMI

Sevgili okurlarım, bafrahavadis’de attığımız haberleri hem kendi facebook’um da hem de bize yakın dostlarımızla paylaştığımızda haberimiz bir anda büyük bir kitleye ulaşıyor.

Haberimiz ses getiriyor. Benim facebook hesabımda benimle arkadaş olan ve kendileri ile gurur duyduğum dostlarımın büyük bir bölümü devlet adamı, siyaset adamı ve iş adamlarından oluşuyor. Bu demek değil ki, beni bir bakkal, bir kasap aradığında veya arkadaşlık gönderdiğinde kabul etmeyeceğim anlamı taşımaz.

İnsan ayrımı yapmam, ne olduğumu Bafra halkı çok iyi bilir. Hep doğrunun yanında yer aldım, mert insanların yanında yer aldım. Dostunu satmayan kardeşlerimin yanında yer aldım. Haksızlığın karşısında yer aldım.

35 yıl sadece gazetecilik mi yaptım? Garibine, yetimine koştum. Allah kabul etsin, merhum babam bana şu öneriyi sunmuştu, “Oğlum  3 şeyi unutma; birine iyilik yaptıysan unut, biri sana kötülük yapmışsa unut ama adamını tanı. Ama biri sana iyilik yapmışsa sakın unutma..” Allah her birimize hayırlı dostlar nasip eylesin.

 

DOSTUNU SATANDAN DOST OLMAZ

Öyle bir ortamdayız ki, seninle sıkı fıkı olan canım kardeşim diyen, ağabeyim diyen insanlara bir bakıyorsunuz birilerinin dolduruşu ile alehimize geçiyor.

Bunlar bizim alehimize geçse ne yazar? Yeter ki, dostlarımızla birlikte dik duralım. Biz unumuzu eledik, eleğimize astık ama zaman zaman eleği elimize alarak elemeye devam ederken, çakıl taşları da eleğin üstünde duruyor, onlar delikten aşağı düşmez, onlar adam gibi adam. Ne satarlar, ne sattırırlar. Allah onların sırtını yere getirmesin, ama ne yazık ki azınlıkta kaldık sevgili okurlarım, onur mücadelesi veriyoruz.

Sizler ile birlikte veriyoruz. Bu memleket sahipsiz değil, bu memlekete öyle adamlar varki, bunlar ‘ adam gibi adamlar’ öyle güzel insanlar var ki, bunlar ‘ hem kalbiyle hem beyniyle güzel insanlar

 

BU DOSTLARIMIZLA BİLE BİZİ TAKMAYA ÇALIŞANLAR VAR

Çok sevdiğim bir kardeşimle zaman zaman oturur sohbet ederiz. Beni ağabeyi olarak çok sever, ben de onu o kadar severim.

Bir gün o kardeşime şöyle dedim; “Kardeşim dostluğumuz çok yüce, birileri bir gün benim gıyabımda size bizim aramızı açmak için bir şeyler söyleyebilirler. Sizden ricam o an beni telefonla arayarak o kişinin yanına davet edin, seve seve gelirim ve de yüzleşirim” demiştim.

O canım kardeşim de bana “Abi sen ne diyorsun, buna cesaret bile edemezler. Varaki böyle bir şey olsa bile ben ona gerekli cevabı veririm” demiş ve beni duygulandırmıştı.

Sevgili okurlarım, gün birlik zamanıdır, gün dirlik zamanıdır. Dost gözüküp, gılı gılı yapanlara sakın inanmayın ‘bugün beni satan yarın sizi de satacaktır’ ama o satanlara bir hatırlatma yapalım ‘biz her şeyin farkındayız Gülhane parkında değiliz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ