Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BEYAZ KAR ALARMI

BEYAZ KAR ALARMI

Samsun Meteroloji Müdürlüğü ‘kar geliyor’ uyarısı yaptı. Afet kurulu önlemleri masaya yatırdı. Kar lastiği takmayan trafiğe çıkamayacak, Kızılay ise yol yardımı için teyakkuzda olacak.

 

TAŞINMALI EĞİTİME 2 GÜN TATİL

Samsun İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, gerekli hallerde ağır vasıtaların trafikten çekilmesi, taşımalı eğitimin 2 gün tatil edilmesini tavsiye etti.

 

YOĞUN KAR GELİYOR HERKES HAZIRLIKLI OLSUN

Samsun karayolları bölge müdürlüğü, başta Bafra Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerin karla mücadele için hazır olması gerektiğini, diyaliz hastaları ve anne adaylarının hastanelere ulaşması için önceden tedbir alınmasını istedi.

 

PARKLARDA, BAHÇELERDE YATAN EVSİZLERE  HAZIRLIK

Çiftçilere don uyarısı da yapan kurul, evsiz ve sokakta yaşayan kişilerin barınabilmesi için de Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin hazırlık yapması kararı aldı.

 

METEROLOJİ’DEN ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Meteroloji 10. Bölge Müdürlüğünün yaptığı yoğun kar yağışı ve havaların 10-12 derece birden soğuyacağı uyarısı, yetkilileri köylerde ve kentlerde alarm durumuna geçirdi. Türkiye Afet Planı kapsamında ‘Samsun İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu dün olağan üstü toplanarak, durumu ve alınacak tedbirleri masaya yatırdı.’

Öte yandan kurul, ayrıca afetle ilgili yaşanacak sorunların Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çözüm Merkezi’nin 0362-431-60-90 – 0362-431-10-12 numaralı telefonlarına başvurmalarının sağlanmasını da duyurdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ