Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KALİTE ONAYLI BELEDİYE

KALİTE ONAYLI BELEDİYE

KALİTE ONAYLI BELEDİYE

Türkiye’nin Gözbebeği sloganıyla ilçede bir çok ilki gerçekleştiren Canik Belediyesi, şimdi de ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’ni Karadeniz’de alan ilk ve tek belediye oldu. Belgeyi teslim alan Başkan Osman Genç, dünya standartlarında bir belediyecilik yürüttüklerini söyledi.

Canik Belediyesi’nin, üç ay gibi kısa bir sürede Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını başarıyla tamamlayarak almaya hak kazandığı ISO 9001:2008 belgesi düzenlenen törenle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileri tarafından teslim edildi. Oldukça yoğun katılımla gerçekleşen törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra TSE Proje Bölge Koordinatörü Adnan Bahadır, TSE İl Müdürü Erol Kaygı, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

‘DÜNYA STANDARTLARINDA BELEDİYE’
Törende konuşan Başkan Osman Genç, “ISO 9001:2008 Belgesi’ni Karadeniz’de almaya hak kazanan ilk ve tek belediye olmanın onurunu yaşıyoruz. Biz belediye olarak zaten çok önceden kalite konusunda dünya standartlarını yakaladığımız için süreç çok kısa sürdü. Sadece üç ay gibi kısa bir zamanda aldığımız bu önemli belge ile bir nevi vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini taçlandırdık. Canik Belediyesi olarak TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı Belgesi ile yeni bir ufuk açtık” dedi.

‘HİZMET KALİTEMİZİ TESCİLLEDİK’
Canik Belediyesi olarak dünya standartlarında evrensel bir belediyecilik yaptıklarını ifade eden Genç, “Dünya her an yenilenmekte ve bundan hareketle kalitenin sürekliliğini sağlamak, sistemimizi sürekli iyileştirmek temel amacımızdır. Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni uygulayan ilk belediye olarak ISO 9001 belgesini de almamız, hizmet kalitemizin uluslararası standartlarda olduğunu tescillemiştir. Yeni Türkiye’yi ileri taşıyacak olan ise şehirlerdir. Şehirler dinamik mekanlardır ve değişimin dışında kalamazlar” diye konuştu.

‘SORUMLULUĞUMUZ ARTTI’
ISO 9001 belgesinin sorumluluklarını artırdığını da vurgulayan Genç, “Bizler yarını imar etmenin sorumluluğunu taşıyoruz. Bizler sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Samsun’u ve Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz. Bugünden yarınları aydınlatmak için çalışıyoruz. Bu nedenle bugünden tohumları atıyoruz. Bu vesileyle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni almamızda emeği geçen değerli Türk Standartları Enstitüsü yetkililerine ve belediyemiz çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BELGEYİ BAŞKAN GENÇ TESLİM ALDI
Canik Belediyesi’nin TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı sürecinin çok kısa sürdüğüne vurgu yapan Türk Standartları Enstitüsü İl Müdürü Erol Kaygı da, “Canik Belediyesi en zevkle çalıştığımız kurum oldu. Kalite Yönetim sistemi sürecini başlattığımızda belediyenin zaten hazır olduğunu gördük. Bu nedenle kısa sürede belge alma süreci tamamlandı” dedi. Canik Belediyesi’nin ISO 9001 belgesini alan ilk belediye olduğuna dikkat çeken Türk Standartları Enstitüsü Proje Bölge Koordinatörü Adnan Bahadır ise, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i tebrik etti.

ISO 9001 BAYRAGINI GÖNDERE ÇEKTİLER
Konuşmaların ardından TSE Bölge Müdürü Kargı, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı Belgesi’ni Başkan Genç’e teslim ederken, Genç de Kaygı ve Bahadır’a plaket verdi. Törenin sonunda ise Başkan Genç, Kaygı ve Bahadır, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Bayrağı’nı birlikte göndere çekti.

Haber: Köksal Öner

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ