Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İBRAHİM BÖLÜK “TEKSİLCİLER OLARAK TEŞVİK İSTİYORUZ”

İBRAHİM BÖLÜK “TEKSİLCİLER OLARAK TEŞVİK İSTİYORUZ”

Bafra Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bölük, tekstilcilerin sıkıntılarının sektörel teşvik uygulaması ile aşılabileceğini söyledi.

Tekstilcilerin ayakta kalmak ve yeni atak ve yatırım yapmak için teşviklerin bölgesel değil, sektörel verilmesini arzu eden İbrahim Bölük, “Tekstil sektörü son yıllarda gözle görülür bir düşüş yaşıyor. Hatta kan kaybediyor. 2015 yılında zor bir virajdan geçtik. Hükümetimizin bir an evvel acil eylem planı oluşturmasını arzu ediyoruz.

Zira tekstil sektörünün yüksek maliyetler, vergiler ve kamusal girdiler sebebiyle sıkıntı içinde olduğunu bilmeyen yok. Yeni kurulan 64. Hükümetimizden tekstil sektörüne yönelik acil önlemler almasını arzu ediyoruz” dedi.

 

EN ÖNEMLİ BEKLENTİMİZ TEŞVİK

Tekstilciler olarak hükümetten en önemli beklentilerinin sektörel teşvik olduğunu dile getiren Bölük, şunları kaydetti; “Sadece teşvik alan illerde tekstilciler teşvikten faydalanıyor. Halbuki biz Samsun olarak ilçeleri olarak, maalesef bu teşvikten faydalanamıyoruz.

Bir çok tekstilcimiz ve bazı firmalar bu teşvikten yararlanabilmek için Sinop’a gidiyor veya Amasyaya gidiyor. Oysa biz 64. Hükümetimizden Sektöre dayalı teşvik uygulaması bekliyoruz. Şu an için bizim gibi teksilde fason çalışan sektörde büyük sıkıntılar yaşanıyor.hükümetimiz bir an önce önlem almazsa , her geçen gün sıkıntılar daha da artacak. Halbuki sektörel teşvikle sıkıntıların önüne geçilebilir” diye konuştu.

 

2004 YILINDA SEKTÖRE GİRDİLER

Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bölük, 2004 yılında tekstil sektörüne adım attıklarını da ifade edip, şöyle devam etti “Biz o yıldan beri mevcut imkanlarımızı da kullanarak bugüne geldik. Allahtan ki iş-kur biz tekstilcilere destek veriyor, teşvik ediyor.

Hem bize konusunda uzman kalifiye eleman gönderiyor. Hem de sigortasını çalışanın aylığının da bir kısmını karşılıyor. Bunun için hükümetimize ne kadar teşekkür etsek azdır. En azından bu gelişme bile bize nefes aldırdı.

Diğer bir temennimiz de odur ki; devletimiz bizim sektöre elektrik, sgk ve vergi konusunda bir iyileştirme yapmasıdır. Bunu da 2016 yılında saygıdeğer hükümetimizin bakanları ve milletvekillerimizden beklemek hakkımızdır. Şu an Berrak Tekstil olarak hazır giyimde, bayan gömleği, etek ve elbise yapıyoruz.

Bunu da anlaştığımız firmalara gönderiyoruz. Protokol yaptığımız firmalar birer marka. Böyle firmalarla çalışmaktan da ayrıca haz duyuyoruz. Şu an 93 elemanımızı istihdam ettiriyoruz. Devletimizin 2016 yılında teşvik konusunda desteğini görürsek bizler bu istihdam rakamını 300’e çıkartabiliriz” şeklinde duygularını dile getirdi.

 

İKİ KARDEŞ OMUZ OMUZA VERDİ

Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bölük, abisi Erdoğan Bölük ile birlikte 2004 yılında bu sektöre adım attıklarını da hatırlatıp, “Ağabeyim Erdoğan Bölükle bu sektöre birlikte girdik. Biz bu sektöre girdiğimizde bizimle bir çoğu gıyabımızda başaramaz gibi sözler sarf etmişti.

Ancak biz o mesnetsiz sözlere her defasında kulaklarımızı tıkadık. Abi-kardeş omuz omuza vererek, 2015 yılına geldik. Kısa bir süre sonra da 2016’ya merhaba diyeceğiz. Önemli fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Bunları proje haline getirip, 2016 yılında uygulamaya koymak arzusundayız. Bir kez daha duyurmak istiyorum ki; hükümetimiz bizim sektöre biraz yardımcı olsun. Kendilerine şimdiden iyi çalışmalar ve hayırlı olsun diyorum” dedi.

 DSCN7953 DSCN7954 DSCN7955 DSCN7963 DSCN7966

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ