Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SEKSENLİK DEDE RESAİ YILMAZ İLE KIRCALIYI BİR ARAYA GETİRDİK

SEKSENLİK DEDE RESAİ YILMAZ İLE KIRCALIYI BİR ARAYA GETİRDİK

Dile kolay, tam 80 yaşında. Hala dim dik ayakta, sağlık ve afiyeti yerinde. İçinde hala hizmet anlayışı var.

O hırsını hiç kaybetmemiş. Koyu bir doğru yolcudur. Daha öncesinde Adalet Partiliydi. Ak Parti’ye hiç oy vermemiş, daha doğrusu Ak Partililer ile hiç bir araya gelmemiş. Kulaktan duyma ifadeler ile Ak Parti’ye küsmüş.

İkili ilişkiler hiç olmamış. Olacak ya, Resai Yılmaz yılların Resai Yılmaz’ı, yılların üstad’ı Bafra Gazeteciler Derneğimizde ziyaretteyken Sayın Vekilimiz Orhan Kırcalı bey’de arkadaşları ile birlikte bizi ziyarete geldiklerinde, Resai Yılmaz bey ile de tanışmış oldular.

 

KIRCALIYA HAYRAN KALDI

Öyle bir tanışma oldu ki; Sayın Yılmaz ve Sayın Kırcalı öyle bir kucaklaştılar ki, o sahne gerçekten görülmeye değerdi. Resai Yılmaz bey’in ki biz ona “DEDE” deriz, gözleri doldu ve Sayın Kırcalı’ya sohbetten sonra şu ifadeleri kullandı “Sayın vekilim, sizi tanıdıktan sonra duygularımda ve düşüncelerimde önemli değişiklikler oldu. Ben Ak Parti’ye hiç oy vermedim ama ben size bir Ak Parti vekili olarak değil de, bir hemşehrimiz bir evlat gözüyle baktım.

Ve Ak Parti’nin sizi aday göstermesiyle ne kadar doğru bir karar aldığını bir kez daha anlamış oldum. Düşüncelerimden dolayı şu an mahcubiyet yaşıyorum. Bundan böyle ömrüm olduğu müddetçe yılların Resai Yılmaz’ı olarak, sizinle beraberim” dedi.

 

KIRCALI’DA ÇOK DUYGULANDI

Bu sözler üzerine milletvekilimiz Orhan Kırcalı’da oldukça duygulandı ve Resai Yılmaz ile ilgili şöyle konuştu “Sayın büyüğümüz, Sayın Yılmaz, Sayın Ağabeyimiz, seni şahsen tanıyordum ama bu denli birlikteliğimiz olmamıştı.

Keşke daha önce yakın dostluğumuz olsaydı. Sizin bu güzel sözleriniz gerçekten beni ve yanımdaki arkadaşları oldukça etkiledi. Sizin gibi bir büyüğümüzden böyle güzel, anlamlı, manidar sözleri duymak hepimizi etkiledi. Sizi tanımaktan onur duydum” diye konuştu.

DSCN7885

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ