Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ADEM KIRCALI DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ADEM KIRCALI DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı’nın amcaoğlu Adem Kırcalı (48) geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

Amcasının oğlu Adem Kırcalı’nın vefat haberini Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekili kaydını yaptırırken öğrenen Orhan Kırcalı, vefat haberi üzerine adeta yıkıldı. Biz Orhan Kırcalı’yı Ankaradayken arayarak kendisine baş sağlığı diledik. Vekilimiz Sayın Kırcalı, duygularını şöyle dile getirmişti; “Ankara’ya kaydımı yaptırmaya gelmiştim. İşte o anda bir telefon geldi, amcamın oğlu Adem Kırcalı’nın vefat ettiğini söylediler. Bir anda şoka girdim, adeta yıkıldım. Halbuki kayıt yaptırırken büyük bir moral yaşamıştım. Haberden sonra sevinci ve acıyı birlikte yaşadım” demişti.

 

MERHUM ADEM KIRCALI KİMDİR?

Merhum Adem Kırcalı’nın cenazesi oldukça kalabalıktı. Ama onun öncesinde sizlerle merhum ile ilgili bir kaç şey paylaşmak istiyoruz. Merhum Adem Kırcalı, Bafra İmam Hatip Anadolu Lisesi Tarih öğretmeniydi.

Okulda hem öğretmenler tarafından hem de öğrencileri tarafından oldukça seviliyordu. Onun içindirki; cenaze namazında hem öğretmen camiası hem de öğrenciler cenaze namazında saf tuttular. Aslında Adem Kırcalı’nın şeker hastalığı vardı. Ölmeden bir akşam önce arkadaşları ile bir yerde dini sohbete katılmıştı. Orada çok sevdiği bir arkadaşı ile sohbet sonrası sabah namazında bir araya gelerek, sabah namazımızı bir camide eda ederiz kararı almışlardı.

Merhum, eve geldiğinde problemi yoktu. Ancak sabah olduğunda bir anda evinde kalp krizi geçirdi. Ailesi merhumu Bafra Devlet Hastanesine götürdü. Burada tüm müdahelelere rağmen kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu.

Merhum Adem Kırcalı 48 yaşında hayata gözlerini yumarken, arkasında gözü yaşlı eşini ve 3 çocuğunu bıraktı. Adem Kırcalı’nın iki kızı bir de oğlu var. Bir kızı İstanbul İlahiyat Fakültesinde, oğlu ise Rize İlahiyat Fakültesinde okuyor. En küçük kızı da bu sıralar üniversite imtihanlarına hazırlanıyor.

 

CENAZE NAMAZI ESENTEPE MERKEZ CAMİİ’NDE KILINDI

Merhum Adem Kırcalı’nın cenazesi Mevlana Mahallesindeki Meşale Konutlarındaki evinin önünden alınarak, aynı mahallede bulunan esentepe merkez camii’ne getirildi. Cenaze oldukça kalabalıktı. Camii de İlçe Mütfüsü İsmail Çiçek, öğle ve cenaze namazı öncesi burada cemaate vaaz verdi. Vaaz’ın ardından öğlen ve cenaze namazı kılındı. Cenazede ön saflarda yer tutan Ak Parti Samsun Milletvekili Avukat Orhan Kırcalı’nın çok duygulu anlar yaşadığı gözlendi.

 

 

CENAZEYE KATILANLAR

Adem Kırcalı’nın cenazesine amcaoğlu olan Samsun Milletvekili Avukat Orhan Kırcalı, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Alaçam Belediye Başkanı Ecz. Hadi Uyar, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Botaş Genel Müdür Yardımcısı Kerim Taşkıran, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Devlet Hastanesi Baş hekim yardımcısı Dr. Davut Çepni, Ak Parti İl Yönetimi, Ak Parti İlçe Yönetimi ve Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçelerden gelen siyasiler, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda kalabalık cenazede yer aldı.

BİZLER DE BAFRAHAVADİS OLARAK, MERHUM ADEM KIRCALI KARDEŞİMİZE ALLAH C.C’DEN RAHMET, KEDERLİ AİLESİNE SABIR VE METANETLER DİLİYORUZ.

DSCN7849 DSCN7850 DSCN7852 DSCN7854 DSCN7856 DSCN7858 DSCN7860 DSCN7861 DSCN7862 DSCN7865 DSCN7867 DSCN7869

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ