Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Selma Sevinç’ten Örnek Davranış

Selma Sevinç’ten Örnek Davranış

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Şaban Sevinç’in eşi Selma Sevinç Bafra 29 Ekim İlköğretim Okulu’nda öğrenciler için hazırlattıkları eğitim setlerini dağıttı.

Selma Sevinç’in öğrencilere yönelik bu jesti, veliler tarafından büyük beğeni aldı. Veliler Selma Sevinç’e, “Samsun için örnek bir ailesiniz. Maalesef çocuklarımız yeni eğitim sistemi ile çok küçük yaşlardan itibaren bir çok sınava girmeye başladılar. Verilen kitaplar yetersizdi, ek kitapların fiyatı da ortada hangi birine yetişelim? Getirdiğiniz eğitim seti çocuklarımızın çok daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olacak, Allah sizden de Şaban Bey’den de razı olsun.” dediler.

Selma Sevinç her şeyin çocuklar için olduğunu belirterek, “Ben 2 evlat sahibi bir anne olarak sizleri çok iyi anlıyorum, çocuklarımız maalesef bu eğitim sistemi yüzünden çok hırpalanıyor, anne yüreği dayanamıyor üzerilerinde ki baskıyı gördükçe. Umarım bu zorlu eğitim sistemine bir an önce bir çözüm bulunur. Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu yüzden çocuklarımızın eğitimi her şeyden önemlidir.” Dedi.

ŞABAN SEVİNÇ; “CUMHURİYETİMİZİ YIKMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

Eşi Selma Sevinç öğrencilerle vakit geçirirken Şaban Sevinç ise Alaçam’da esnaf ziyaretlerine devam etti. Girdiği bir dükkanda Atatürk tablosu görünce duygulanan Sevinç, ; “Cumhuriyet Bayram’ımıza sayılı günler kaldı. Gönül isterdi ki ülkemiz böyle zor günler yaşamak yerine, birlik ve beraberlik içerisinde yaşasın. Maalesef zor günlerden geçiyoruz. Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını caddelerde, iş yerlerinde görmek beni çok mutlu ediyor, gururlanıyorum. Maalesef Ata’mızı unutturmaya, silmeye çalışanlar var. Ama unutmasınlar ki Türk Halkı bunu amaçlayan kişilere en ağır cezayı verecektir. Bizler Mustafa Kemal’in evlatlarıyız. Kararlılığımızı, ülkemize olan sevgimizi, asla pes etmemeyi Ata’mızdan, vatanımızı kurtarmak için canını feda eden şehitlerimizden, dualarını eksik etmeyen analarımızdan öğrendik. Cumhuriyet ilelebet ülkemizin yaşayış biçimi olacaktır. Buna engel olmaya kimsenin gücü yetmez. Huzurlarınızda milletimin Cumhuriyet Bayram’ını şimdiden kutluyor, daha güzel günlerde, daha büyük çoşkularla bayramımızı kutlayacağımıza inanıyorum.” Dedi.

image1 (1) image4 image3 (1) image5 image6

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ