Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

6 MİLYON METREKAREYİ AŞIYORUZ

6 MİLYON METREKAREYİ AŞIYORUZ

Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Av.Orhan Kırcalı beraberinde Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Ak Parti Bafra SKM Başkanı ve Ak Parti Bafra İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Kuloğlu, Ak Parti Bafra Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Çapoğlu, Ak Parti Bafra İlçe Yönetimi, Ak Parti Bafra Gençlik Kolları Yönetim ve arkadaşları ile birlikte Bafra Sebze ve meyve Hali esnafını ve üreticileri ziyaret etti.

AK parti Samsun Milletvekili adayı Av.Orhan Kırcalı yaptığı açıklamada ülkemize kazandırılan adalet sarayları ile gençlik ve spor yatırımları hakkında bilgiler vererek şunları söyledi: Siyaset sadece eleştiri değildir. Siyaset hakaret, karalama ve iftira değildir. Siyaset hizmettir.  Milletimizin hizmetkârlığına talip olmaktır. Bu ülkenin mayasında vatan sevgisi, iman vardır. Partiler fanidir, ebedi olan vatanımızdır, devletimizdir, bayrağımızdır. AK parti 13 yıllık iktidarında bu anlayış içerisinde oldu. Yaptıklarını anlattı, yapacaklarını söyledi. İlk günden itibaren bende bu anlayış ile hemşerilerimle birlikte oluyor, onlarla bu anlamda sohbet ediyorum. Hemşerilerimizde bu anlayışı destekliyor. Bu yolda ilerleyeceğiz. Bu yoldan ve anlayıştan sapmadan hemşerilerimizle beraber olacağız.  Rant kapıları bir bir kapananlar, Türkiye’nin büyümesini gelişmesini, ilerlemesini istemediler, tuzaklar kurdular. Biz çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz. Halkımız bize inandı, güvendi ve bağrından çıkan AK Parti kadrolarına destek verdi. Bu destek ile birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecektir. Biz hizmetlerimizi ve yapacaklarımızı anlatmaya halkımızdan destek istemeye devam edeceğiz. Bugünde yapılan adalet sarayları ile gençlik ve spor yatırımlarımız hakkında bilgiler vermek istiyorum. 2003 yılı öncesine kadar adalet hizmetlerinin verildiği kapalı alan toplamı 569.059 metrekareyken, yapımı tamamlanarak hizmete açılan 199 adliye sarayının toplam kapalı alanı 3.000.000 metrekareye yaklaşmıştır. Halen 34 adliye sarayı inşaat aşamasındayken 53 adalet sarayının inşaat öncesi hazırlık çalışmaları sürdürülmektedir. Buların tamamlanması ile birlikte kapalı alan miktarı 6.000.000 metrekareyi aşacaktır.

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Av. Orhan Kırcalı açıklamalarını yapılan gençlik ve spor tesisleri hakkında da bilgi vererek şöyle sürdürdü. AK Parti İktidarında Spor tarihimizin en büyük spor hamlesini başlattık.  546 spor tesisimizin Yapımı Tamamlandı.  271 tesisimizin yatırımı devam ediyor. 65 tesisimiz ihale aşamasında ve 159 tesisin ise yer tahsisi ve ihale hazırlıkları devam ediyor. Toplamda 1041 tesise ulaşılacak. Proje Maliyetleri: 3.032.000.000 TL olan içinde Samsun stadımızın da bulunduğu 29 modern ve yüksek kapasiteli stadyum yapılıyor. Üniversite öğrencilerimiz için 165 yeni yurt açtık. Yapımı devam eden 266 yurt inşaatımızın tamamlanmasıyla elde edilecek 215.259 yatak sayısı ile toplam yatak sayımız 604.216’ya ulaşacaktır. Son 13 yılda 52 ilimize olimpik ve yarı olimpik standartlarda yüzme havuzu yaptık. 50 adet yüzme havuzu daha yapıyoruz. Gençlik ve spor bakanımız Akif Çağatay Kılıç Beye çok teşekkür ediyorum.

DSCF5182 DSCF5183 DSCF5198 DSCF5221 DSCF5223 DSCF5225

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ