Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’NIN PIRASASI TÜRKİYENİN EN KALİTELİ ÜRÜNÜDÜR

BAFRA’NIN PIRASASI TÜRKİYENİN EN KALİTELİ ÜRÜNÜDÜR

Sabahın erken saatlerinde ve akşamın ilerleyen saatlerine kadar tarlada pırasa toplayan ve iple bağlayan vatandaşlarla sohbet eden Bafra Kaymakamı Halis Arslan tarlada çalışanların sıkıntılarını dinlemek ve bu yıl ki mahsullerinin hayırlı olmasını diledi.

Kaymakam Halis Arslan Fatih mahallesinden geçerken makam aracını durdurarak tarlada çalışan ailenin yanına giderek vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra pırasa tarlasına girdi. Bu seneki mahsullerin bol, kazançlı olmasını diledi. Yerli kara pırasa Türkiye’nin en kaliteli ürünüdür. 2015 yılı döneminde Bafra’da yaklaşık 300 dönüm ekim yapılmıştır dedi.

Fatih mahallesinde pırasa tarlasında bulunan 60 yaşındaki Mustafa Sancar isimli vatandaş “Bafra’da üretilen pırasa Türkiye’nin 1 numara olan ürünüdür. Türkiye’nin her bir köşesine gitmektedir. Her yıl tarlada pırasa ekmekteyim. Şuanda pırasa toplamasında 10 kişi çalışıyoruz.

En önemlisi şunu belirtmek isterim ki, yıllardan beri tarlada pırasa ve değişik ürünler ekip ve toplamasını yapıyoruz. Ama hep yoldan gelip geçenler öylesine bakıp araçlarıyla gidiyorlar. Kaymakamımız bizi görünce makam aracını durdurup bizlerin yanına gelip çamurlu da olsa tarlaya girip hal hatır sorması ve bir ihtiyacınız var mı demesinden dolayı çok duygulandık. Bu yaşıma kadar karşılaşmadığım bir olayla karşılaştım, bu da unutamayacağım günlerden bir tanesi oldu” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ