Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA DEDEDAĞI KÖYÜ TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

BAFRA’DA DEDEDAĞI KÖYÜ TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
  • Genel
  • 09 Eylül 2015

Aydın Alaçamlı-BafraHavadis / Terör örgütü PKK tarafından Dağlıca’da Türk askerlerine yapılan hain saldırıya, Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Bafra’da da ‘dededağı köyü gençleri tarafından’ tepki yürüyüşü düzenlendi.

Dededağı mahallesinde toplanan bin’e yakın dededağlı gençler, Bafra Gençlik Caddesinde ilerleyerek, Bafra Askerlik Şubesine kadar yürüdü. ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde slogan atan bin kişilik grup, askerlik şubesinin önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşundan hemen sonra; topluca ‘istiklal marşı’ okudular. Gelen şehit haberleri ile birlikte galeyana gelen ‘dededağlı kürt gençler’ ellerinde Türk bayrakları ile PKK’ya ve teröre büyük tepki gösterdi. Grup, sloganlar atarak ‘Ne Mutlu Türküm Diyene, Kahrolsun PKK, Askere Uzanan Eller Kırılsın, Polise Uzanan Eller Kırılsın, Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez, Hepimiz Mehmetciğiz-Hepimiz Askeriz-Hepimiz Türk’üz’ diye bağırdılar.

 

ŞEHİTLERİN RUHUNA KURAN OKUNDU

Sloganlar atıldıktan sonra, Yavuz Selim Camii İmamı Recep Yıldız, Kuran-ı Kerim okudu. Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından ülkenin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz ile ilgili dualar eden imam Recep Yıldız’ın, dualarına bin kişilik dededağlı genç grup ‘amin’ nidaları ile Bafra Askerlik Şubesinin önünü adeta inlettiler.

 

ASKERLİK ŞUBE BAŞKANINA ASKERE GİTMEK İÇİN DOLDURDUKLARI FORMLARI VERDİLER

Dededağı Gençlik Hareketi, daha sonra Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Serkan Savaş’a doldurdukları formları teslim ettiler. Dilekçelerinde “Biz askerlik için her an, her zaman icap ettiğinde görev almaya hazırız” dediler. Daha sonra ellerindeki Bayraklar ile şehir turu atan ‘dededağlı gençler’ son olarak da kabristanlığa giderek, şehitliği ziyaret ettiler. Burada da Şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.

Dededağlı gençler, daha sonra sloganlar atarak Terör’ü ve PKK’yı lanetlediler. Gruba yoldan geçen araçlar ve bazı vatandaşlar da evlerinin balkonlarından bu anlamlı yürüyüşe destek verdiler. Ellerinde 20 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı ile yaklaşık 3 km yürüyen dededağlı gençler şehir merkezinde de ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez, Ne Mutlu Türk’üm Diyene, Her Türk Asker Doğar, Kahrolsun PKK’ gibi sloganlar attılar.

 

DEDEDAĞI GENÇLİK HAREKETİ YÖNLENDİRDİ

Bu organizasyonu ‘dededağı gençlik hareketi’ organize etti. Başta Coşkun Aydoğan, Yunus Aydoğan, İrfan Boz, Seyit İleri, Ahmet Yılmaz, Sefer İleri, Kudret Aydoğan, bu organizasyonda önemli misyon üstlendiler.

Dededağı Gençlik Hareketi sözcüsü Coşkun Aydoğan, şöyle konuştu “Çare, teröre karşı tek vücut olmaktır. Terör örgütlerinin oyununa gelmeden birlik ve beraberliğimizle tek yumruk olmamız lazım. Kürdüyle, lazıyla, çerkeziyle hepimiz Türk’üz. Etnik fitneye karşı kardeşlik hukunu bugünlerde zirveye taşımaktır. Biz Dededağlı Gençler olarak, bu vatanın birer evladıyız. Kürt olabiliriz ama biz Türk’üz. Askerlik için, cepheye gitmek için Askerlik Şubesine bu konuda imzalı form verdik. Ne zaman davet edilirse, hiç beklemden, hiç düşünmeden PKK’lı hainlere karşı son nefesimize kadar, ülkemiz için çarpışmaya ve savaşmaya hazırız” dedi.

 

EMNİYET TEDBİRLERİ ALINDI

Yürüyüşü bir gün öncesinden öğrenen ve kendisine bilgi verilen Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit’de bugün Askerlik Şubesi önünde ve çevresinde çok geniş güvenlik tedbirleri aldırdı. Yürüyüşte en küçük bir olumsuz hareket olmadığı gözlendi.

 

DSCN7237 DSCN7238 DSCN7239 DSCN7240 DSCN7242 DSCN7243 DSCN7246 DSCN7248 DSCN7249 DSCN7250 DSCN7251 DSCN7252 DSCN7254 DSCN7255 DSCN7256 DSCN7257 DSCN7258 DSCN7259 DSCN7264 DSCN7271 DSCN7272 DSCN7276 DSCN7277 DSCN7279 DSCN7283 DSCN7284 DSCN7286 DSCN7288 DSCN7290 DSCN7291 DSCN7296отделка маленьких ванных комнат фотогорнолыжные путевки в словакиювладельцы каркасных домовсоздать сайт цена москва

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ