Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BENİ ATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

BENİ ATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ
  • Genel
  • 02 Eylül 2015

Kamuoyu son günlerde Merhum Alparslan Türkeş’in oğlu, Tuğrul Türkeş’i konuşuyor. Tuğrul Türkeş’in Partisinin ilke kararına uymayıp, hükümete katılarak Başbakan yardımcısı olduğunun üzerinde duruyor.

Bu nedenle MHP’den Tuğrul Türkeş’e eleştri üstüne eleştri geliyor. Şu bir gerçek; Tuğrul Türkeş MHP’nin kurucusu, Merhum Alparslan Türkeş’in oğludur. Yani Tuğrul Türkeş, MHP’nin babasından sonra MHP’ye manevi mirasıdır. Şu an Tuğrul Türkeş, MHP tarafından kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna verildi. Yani ihracı isteniyor. Ne hikmettir, Tuğrul Türkeş bu kadar eleştriye rağmen ses çıkartmıyor.

 

TUĞRUL TÜRKEŞ KONUŞTU

Sonunda Tuğrul Türkeş, eleştrilere cevap vermek zorunluluğunu hissetmiş olacak ki; bir muhabire açıklamalarda bulunmuş.

Tuğrul Türkeş, savunma niteliği taşıyan açıklamasında şöyle konuşmuş “Devlet Bahçeli 7 Haziran seçiminin yapıldığı akşam 15 Kasım’da seçim olsun’ diyerek istişare mekanizmasını kapamıştır. İlerleyen günlerde başkanlık divanı toplantısına beni çağırmayıp, bir nevi resmen dışlamıştır. Böyle bir parti yönetme tarzı olabilir mi? Koalisyona hayır, azınlık hükümetine hayır, dışarıdan desteğe hayır, Başbakanlığa hayır… her şeye hayır denilmesinin de bir izahının olması gerekmez mi? Hiçbir şey yapmayıp, sadece muhalefette durun HDP’lilerin olduğu bir hükümetin, varlık-yokluk mücadelesi verilen bir dönemde ülkeyi yönetmesine izin mi verecektik?”

 

BU ZOR GÜNLERDE BABAM DA HÜKÜMETE GİRERDİ

Tuğrul Türkeş, konuşmasının son bölümünde de şu cümleleri sarf ediyor “Başbakan yardımcısı olarak MGK’da ( Milli Güvenlik Kurulu ) yer almak benim açımdan çok önemli. Rahmetli babam hayatta olsa, üstelik 80 vekille Meclis’te bulunsa, Başbakan Yardımcısı olarak Başbakan’ın yanında oturur, idaellerini, politikalarını çatır çatır konuştururdu. Ben de onun oğluyum, alnım aktır.

Ben hala MHP’li milletvekiliyim. MHP benim babamın partisidir. Beni partiden atmaya kimsenin gücü yetmez. Ben Türkeş çizgisini izliyorum. Parti bugün o çizgide değil. Alparslan Türkeş sağolsaydı Türkiye’de üç aydır hükümet vardı. Türkeş’in kemiklerinin sızlamasından söz ediliyor. Kimin sızlattığı ortadadır.

 

NE OLACAK ŞİMDİ?

İşte Tuğrul Türkeş bunları söylüyor. Merak ediyorum, 1 Kasım seçimlerinde Tuğrul Türkeş’in hükümete girmesi, Başbakan yardımcısı olması, Cumhurbaşkanı ve Başbakanla tokalaşıp, dost olması MHP’nin alacağı oyları etkiler mi veya tam tersi Ak Parti’nin oylarını yukarı mı çıkartır, yoksa aşağı mı çeker? Bunlar Türk Kamuoyunun hep kafasında soru işareti. Bekleyelim ve 1 Kasım’da sonucu hep birlikte görelim ama şu bir gerçek ki; seçime katılacak olan siyasi parti liderleri geçtiğimiz seçimlere oranla daha fazla agrasif propoganda yapabilirler.caricatur onlineСковороды алюминиевыестеклопакеты в деревянный домлечение цитомегаловирус

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ