Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN KUŞ CENNETİ PEYZAJ MİMARLARI TOPLANTISI

BAŞKAN KUŞ CENNETİ PEYZAJ MİMARLARI TOPLANTISI
  • Genel
  • 01 Eylül 2015
  • 0 YORUM
  • 328 KEZ OKUNDU

Samsun Milletvekili Mimar Çiğdem Karaaslan’ın öncülüğünde Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin de desteklediği çalışmalar hakkında Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin şunları söyledi:

Kuş Cenneti için bir dizi inceleme ve araştırma çalışması başlatan Türkiye’nin 20 ayrı üniversitesinin peyzaj mimarlığı bölümlerinde eğitim gören ve en başarılı 40 peyzaj mimarlığı öğrencisiyle başlarında bulunan Peyzaj Mimarları Odası Genel Başkanı Ayşegül Oruç Kaptan, Ankara Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Oğuz Yılmaz Peyzaj Mimarları Odası İzmir şube başkanı Özay Yerlikaya, Prof.Dr Adnan Kaplan, Bilkent Üniversitesi Görevlisi Dr.Oktan Nalbantoğlu, Peyzaj Mimarları Odası Teknik görevlisi Burak Sevim ile Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Toplantı yaptı.

Samsun Milletvekili Mimar Çiğdem Karaaslan’ın öncülüğünde Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin de desteklediği çalışmalar hakkında Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin şunları söyledi:

Öncelikle konuklarımıza teşekkür ediyorum. Peyzaj mimarlığı öğrencilerimiz okullarının en başarılı öğrencileri ve başlarında ise çok değerli hocalarımız bulunuyor. Kızılırmak Deltasının geleceği ve Kuş cennetimizin turizme kazandırılması konusunda çalışmalar yapacaklar ve sunacaklardır. Bu tür çalışmalar da görüşmeler ve toplantılar bir plan ve program dahilinde yapılıyor. Bugünde bu toplantıyı gerçekleştirdik. Bizim Bafra için 4 ana hedefimizden biri olan turizm konusunda Kuş cennetimiz en önemli yeri tutmaktadır. Tüm kurumlarımızla istişare halinde çalışmalar yürütülmektedir. Birçok farklı konuda bu çalışmaları hayata geçirmek için önemli adımlar atmaktayız. Bazen Kuş cenneti elimizden kaçtı başka ilçelerimiz öne çıktı şeklinde düşüncüler oluşmaktadır. Kuş cennetinin %80’ni Bafra % 15’i 19 Mayıs % 5’i ise Alaçam ilçelerimizin tamamı ise Samsun ilimizin sınırları içindedir.

Biz Kuş cennetimiz için neler yapmalıyız buna bakıyoruz. Samsun Valiliğimiz, Samsun Büyükşehir Belediyemiz, ilçe Belediyelerimiz bakanımız ve milletvekillerimiz ile birlik ve beraberlik halinde olarak gerekenlerin yapılması doğru olan yoldur. Kısır ve Bafra’mıza faydası olmayan tartışmalarla uğraşmak istemedim. Bafra’mızın pek çok yerine Kuş Cenneti Bafra’mızın Dünyaya doğal mirası ifadeleriyle belediyemize ait billboardlarımızda tanıtımlar yaptık, Bafra müzemizi de aynı şekilde tanıttık, tanıtım kitapçıkları dağıttık ziyaretçi sayısı iki katına çıktı. Bu çalışmalarımıza basınımızın daha çok yer vermesi de Bafra’mız için kazanç olacaktır. Bafra’mızda çok güçlü, yazılı, görsel, internet haber siteleri ve sosyal medya sayfaları bulunmaktadır. On binlerce insana ulaşılıyor. Basınımızın daha fazla katkılarını rica ediyorum.семейный кодекс украины алименты 2015трудовой стаж в украинедом лофт 2 проектseo сайта анализ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ