Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Terör Olayları Tırmandı; Kimseden Emanet Almayın!

Terör Olayları Tırmandı; Kimseden Emanet Almayın!
  • Genel
  • 30 Temmuz 2015

Samsun Barosu avukatlarından Sinan Alaçamlı, özellikle kalabalık ortamlarda, ‘İki dakika göz kulak olur musunuz, lavobaya gidip geliyorum’ ya da ‘Çantamı size bırakabilir miyim, hemen geliyorum’ diyen vatandaşların bıraktığı paket veya çantaların şüpheli olabileceğine dikkat çekti.

ÖNEMLİ UYARI

Son dönemdeki terör olayları sebebiyle vatandaşlar gördükleri şüpheli paket ve çantaları ‘bomba olabilir’ düşüncesiyle hemen 155 Polis İmdat Hattı’na bildiriyor. Bomba imha uzmanı polisleri, adeta şüpheli paket ihbarlarına yetişemez hale geldi. Emanet bırakılan çanta ya da paketlerin şüpheli olabileceğini belirten Avukat Sinan Alaçamlı, önemli uyarılarda bulundu. İnsanların birbirine olan güveninin kalktığına dikkat çeken Avukat Sinan Alaçamlı, şunları kaydetti:

 

“KESİNLİKLE ALMAYIN”

“Kesinlikle tanımadığınız kişilerden herhangi bir emanet almayın. Çeşitli bahanelerle size bırakılan eşyadan hukuki olarak siz sorumlu tutulursunuz. Hukukta zilyetlik esastır. Yani zilyetliki en kısa anlamıyla, ‘elde bulundurma, bir mal sizde ise emanet bir mal da olsa, çalmış da olsanız, öz be öz sizin malınız da olsa zilyetsinizdir’ olarak tanımlayabiliriz. Sizin insanlık namına kabul ettiğiniz emanet bomba veya patlayıcı madde olabilir. Veya kaçak ürünlerin bulunduğu paket olabilir. Sıkıntı yaşamak istemiyorsanız tanımadığınız kimselerden kesinlikle emanet herhangi bir paket ya da çanta almayın.”

“İNSANLARIN MASUMİYETİNİ KULLANABİLİRLER”

“Özellikle son günlerde artan terör olayları sebebiyle art niyetli kişiler insanların masumiyetlerini kullanabilirler. Emanet bırakılan paketin vatandaş kendisine ait olmadığını ispat etmekte zorlanabilir. Şüpheli paketleri emanet alma cezai sorumlukları doğurabilir.”

 

 

 конференции по маркетингуказан из чугуна купитьсковороду 28 смлечение генитального герпеса женщин

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ