Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA BOMBA PANİĞİ SÖYLENTİSİ ZİRVE YAPTI

BAFRA’DA BOMBA PANİĞİ SÖYLENTİSİ ZİRVE YAPTI
  • Genel
  • 30 Temmuz 2015

Samsun ve Bafra’da son günlerdeki terör saldırıları ile ilgili cep telefonlarında dolaşan “bomba yüklü araç” mesajları endişelere yol açtı.

Araç, model ve plakalarının yer aldığı asılsız mesajlar vatandaşlar arasında SMS aracılığıyla hızla yayılırken, emniyet yetkilileri söz konusu SMS’lerin ve olayın doğru olmadığını bildirdi.

Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit ile bu konuyu gündeme aldık ve kendisine bu atılan SMS’lerin doğruluk derecesini sorduk, aynen şu cevapları aldık “Bu terörün ve teröristlerin tam da istediği konudur. Bu mesajlar toplumu germek, toplumda kaos yaratmak, toplumda beklenti oluşturmak, moral ve motivasyonunu çökertmek amacına destek verir, hizmet eder” dedi.

 

EDİTÖRÜMÜZ AYDIN ALAÇAMLIYA DA SMS GELDİ

Bafrahavadis ve Haber55 dergisi editörümüz Aydın Alaçamlı’ya da bir bomba yüklü aracın Samsun’dan Bafra istikametine doğru geldiği haberi telefonuna SMS olarak geldi. Gelen SMS aynen şöyle “Sosyal medyada paylaşılan 21 ET 628 nolu bomba ihbarı bulunan aracı bugün saat 5 ila 7 arasında Samsun’dan Bafra istikametine giderken gördüm.Sosyal medyada paylaşılan plakaları geç görmüş olmam sebebiyle 155 e yaklaşık dört saat sonra bilgi verebildim.Bilginize”

 

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İHBARLARI TÜRKİYE GENELİNDE ARTTI

Çeşitli illerde meydana gelen terör saldırılarının ardından vatandaşlar arasında SMS ile yayılan ‘bomba yüklü araç’ ihbarları da hızla artamaya başladı. Son günlerde paylaşılan cep telefonu mesajları arasında, Samsun içinde 21 ET 628 nolu bomba ihbari bulunan araç Samsun Bafra yolunda görülmüştür. Bilgilerinize. Gibi SMS’ler türk halkının ve bölge halkının huzurunu kaçırmaktadır.

Türkiye genelinde ise atılan SMS’lerde 5 bombalı araç varmış, bulunamıyormuş.Önümüzdeki dört gün kritik saldırılar olabilir mesajları ve araç plakaları da yer aldığı göze çarptı.

 

BAFRA EMNİYETİ BU KONUDA TEYAKKUZDA

Her ne kadar asılsız bombalı araç ve canlı bomba gibi gündeme düşse ve asılsız olsada Bafra Emniyet Müdürlüğü tam kadro bu konuda her türlü tedbirin alındığını hatırlatıyor. Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit,  resmi olmayan ve kaynağı bilinmeyen ancak, vatandaşlar arasında hızla yayılan bu tür mesajlara itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. İnsanlar arasında korku ve endişe yaratmak amacıyla gönderilen cep telefonu mesajları ne yazıktır ki; paylaşılmaya devam ederken, Bafra Emniyet Müdürlüğü söz konusu mesajı ve içeriği de doğrulamadı.

 скрипт онлайн консультант для сайтапрограмма для подделки печатейкупить казан чугунныйкишечная палочка во время беременности

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ