Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AMAN DİKKAT ! SİZLERİ TELEFONLA ARAYANLARA HİÇ BİR BİLGİ VERMEYİN

AMAN DİKKAT ! SİZLERİ TELEFONLA ARAYANLARA HİÇ BİR BİLGİ VERMEYİN
  • Genel
  • 30 Temmuz 2015

Son aylarda hayat sigortası ile kredi masrafı ve kredi kartı aidatlarının geri alınması bahanesiyle yapılan dolancırılıklarda artış yaşandığı gözlendi.

 

YAŞLI VATANDAŞLAR TERCİH EDİLİYOR

Özellikle telefonla arananlar, listesinin başında yaşlı vatandaşların ön planda olduğu öğrenildi. Bu nedenle yaşlı vatandaşların çok dikkatli olmaları istendi.

Yetkilier, dolancırıların vatandaşı kandırmak için her türlü hileye başvurduğunu hatırlatarak, telefonda tanımadıkları kişilere kesinlikle bilgi vermemeleri de istendi.

 

HAYAT SİGORTASI DİYE ARIYORLAR

Dolandırıcılar son zamanlarda telefonla ulaştıkları vatandaşlara ‘adlarına geçen yıl hayat sigortası düzenlendiğini’, birkaç gün içinde sigortanın yenileneceğini ve sigorta bedeli olarak kredi kartından 800-900 TL çekileceğini söylüyor.

Vatandaş ise böyle bir sigorta yaptırmadığını söylese de ‘işlemin vatandaşın bilgisi dahilinde gerçekleştiği, ellerinde ses kaydı bulunduğu, bir yıl geçtiği için hatırlanmamasının normal olduğu ifade ediliyor.

 

HÜSEYİN BOZKURT’DA KURBANLARDAN

Aynı yöntemle Bafra Belediyesi emeklilerinden Çetinkayalı Hüseyin Bozkurt’u da arayan dolandırıcılar, Hüseyin Bozkurt’u ikna ederek, kendisinden bir hesap numarasına 900 TL yatırmasını istemişler. Bu korku ile bankaya giden Hüseyin Bozkurt, banka personelinin kendisini ikaz etmesi sonucu dolandırıldığını anlamış ve parayı göndermekten vazgeçmişti.

Siz, siz olun; sizi telefonla arayan bu tür konularla karşınıza geçip bilgi isteyenlere karşı sakın ama sakın bilgi vermeyiniz. Telefonu yüzüne kapatınız.продвижение в ютубпутевки в тайланд библиоооо каркасный дом спбпродвижение сайта оптимизация

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ