Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EY BAFRALI UYUMA !SAMSUNA HİPODROM GELİYOR

EY BAFRALI UYUMA !SAMSUNA HİPODROM GELİYOR

BİZDEN UYANDIRMASI, HİPODROM ÇARŞAMBAYA GİDİYOR

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanı Serdar Adalı, “Antalya, Konya ve Samsun’a hipodrom kurma çalışmalarının olduğunu” söyledi.

Adalı, bu nedenle Antalya hipodromunun 2015 yılında hizmete gireceğini söyledi. TJK Başkanı Adalı, Bahis gelirlerimizin 5 milyar doları bulmasını bekliyoruz. Önümüzdeki 3 yılda yurt çapındaki ganyan bayilerinin ise sayısını 5 bin’e çıkarmayı hedeflediklerini ifade edip, halen Türkiye’de 81 İl merkezinde 3 bin ganyan bayi bulunduğunu vurguladı.

 

HİPODROM ÇARŞAMBA HAVA ALANI CİVARINA KURULABİLİR

Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdar Adalı’nın 3 il’e daha hipodrom kurma çalışmaları haberi üzerine, Çarşambalılar bu hipodromun Çarşamba’ya kurulması için siyasi kulislere, Ankara nezdinde başladılar.

Hipodrom’un işsiz gençlere istihdam alanı açacağını vurgulayan Çarşambalılar, hipodromda en az 500 kişinin istihdam sağlayacağını söylüyorlar.

Çarşambalı sivil toplum kuruluşları da, bu konuda siyasi partiler ve vekillerimizin üzerine düşeni bir an evvel yapmalıdır şeklinde açıklama yapıyorlar.

 

HANİ 19 MAYIS-KARAKÖY TARIM ARAZİSİNE YAPILACAKTI?

Kendilerinden görüş aldığımız bazı Bafralı sivil toplum temsilcileri, “Atçılık, at yarışları, yetiştiriciliği ve yan meslek dalları” ile büyük bir istihdam alanı sağlayan sektördür şeklinde konuşup, Bafra’nın bir an evvel bu konuda elini çabuk tutmasının gerektiğini savundular.

 

2013 YILINDA TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ HİPODROM İÇİN SAMSUNDAN YER İSTEDİ

2013 yılında TJK Samsun’a hipodrom yapılması konusunda bir talepte bulunmuştu. İlk etapta bir hazine arazisi bulunmasının gerektiği söylenmişti.

O yılda TJK’ya 19 Mayıs’ta ki Karaköy Tarım Arazisi İşletmesi, hipodrom için uygun alan olduğu beyan edilmişti. Ancak görünen o ki, Çarşambalılar, Bafralılar gibi yan gelip yatmıyor. Hipodromun Çarşambaya getirilmesi için var güçleri ile mücadele ediyor.

 

BİZ DE DİYORUZ Kİ

Ey Sivil Toplum Temsilcileri, Ey Oda Başkanları, Ey Dernek Başkanları, Ey Siyasi Parti Temsilcileri gün bugündür. Madem 3 İl’e hipodrom yapılacak, burada Karaköy Harası’da hipodrom için el verişli, arazi hazır. Lütfen elinizi taşın altına koyun, gerekirse ‘gövdemizi taşın altına koyalım’ bizden hatırlatması.

 

Aydın Alaçamlırussian translator englishтур в отель pavlo napa кипр недорогодеревянный дом покрытиесистема раскрутки и продвижения сайтов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ