Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA HAL’İNDE KAVUN FİYATLARI 25 KURUŞ’A DÜŞTÜ

BAFRA HAL’İNDE KAVUN FİYATLARI 25 KURUŞ’A DÜŞTÜ
  • Genel
  • 24 Temmuz 2015
  • 0 YORUM
  • 501 KEZ OKUNDU

Bugün BafraHavadis.com haber sitesi olarak ekibimiz ile birlikte Bafra Hal’ine gittik. Burada üreticiler tarafından hal’e getirilen romorklardaki kavunları inceledik.

Hal resmen kavunlar ile işgal edilmiş. Ancak bu kavunlar bir türlü alıcı bulamıyor. Alıcı bulsa bile üreticiyi hiç de memnun etmiyor. Bir hafta önce 80 kuruştan açılan piyasa, bugün itibari ile 25 kuruş’a kadar düşmüş durumda.

Üreticilerden Nuri Esen, derli mi dertli. Bir dokun bin işit “binbir emekle yetiştirdiğimiz bir o kadar da masraf ettiğimiz kavunlarımız, su’dan ucuz fiyata gidiyor. Bir küçük suyu 50 kuruş’a alırken, kavunun kilosunu 25 ve 30 kuruşa zar, zor satıyoruz.

Halbuki geçen yılki piyasa daha iyiydi. Geçen yılki fiyatları bir türlü yakalayamadık. Bu nedenle Bafra hal’inde Pazar oldukça düşük. Halbuki geçen yıl 1 liradan satılan kavunu bu yıl çok düşük fiyata satmaya çalışıyoruz”dedi.

 

KAVUNLARDA HASTALIK VAR KÖYLÜ PERİŞAN OLDU

Kavun üreticilerinden Nuri Esen, bu yıl tarlaya dikilen kavunlarda hastalık olduğunun altını da çizerek, “Hem kavun yok hem fiyatlar düşük. Halbuki mevcut kavunlarımız da geçen yıla oranla daha kaliteli. Şeker gibi. Fiyatların düşük olması bizi oldukça etkiliyor. Bizden 25-30 kuruşa alınan kavunlar marketlerde tüketiciye 1 Tl’ye satılıyor. Böyle olunca da tüketici, ucuz kavun yiyemiyor” diye konuştu.услуги юриста ценапрограмма подделки печатейквартиры в кузьминкахмастопатия у детей

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ