Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

GÖNEN’DEN TÜRKİYEYE AÇILAN PENCERE

GÖNEN’DEN TÜRKİYEYE AÇILAN PENCERE
  • Genel
  • 14 Temmuz 2015

Bafra’mızın çeltik konusunda önde gelen firmalarından Madenoğluı Pirinc’in kurucusu Niyazi Maden’in oğlu Murat Maden, Balıkesir Gönen’de 15 yıl önce Star Çeltik Fabrikasını kurdu.

Bu fabrika kurulurken, Rizeli iş adamı Eyüp Kavuzoğlu ile birlikte ortaklaşa iş yapan Murat Maden, 15 yıldır Star Çeltik Fabrikasının adını Türkiye’ye duyurdu. Murat Maden ve Eyüp Kavuzoğlu’nun ortaklıktaki uyum ve birliktelikleri bölgede de örnek olarak gösteriliyor. Maden ve Kavuzoğlu her konuda projeler ile ilgili birlikte fikir alışverişi yaparken, Star Çeltik Fabrikası da başta Gönen olmak üzere tüm bölgeden çeltik alıyor. Star Çeltik Fabrikasında özenle modern makinalardan geçen çeltikler, pirince dönüşerek Türkiye’de bulunan marketler zincirlerine gönderiliyor.

 

GÖNEN, TÜRKİYE’NİN ÇELTİK AMBARI

Balıkesir Gönen’in çeltik ekimi konusunda Türkiye’nin önde gelen bir ilçesi olduğu öğrenilirken, diğer bölgelerde Türkiye’nin pirinç ihtiyacının en az %70’ini karşılıyor. Star Çeltik Fabrikasının kurucuları Murat Maden ve ortağı Eyüp Kavuzoğlu, bu üretilen bölgedeki çeltiklerinde büyük bir kısmını burarlardan temin ediyor. Türkiye’nin her bölgesine pirinç gönderen Star Çeltik Fabrikası, geleceğe dönük çok önemli projelere de imza atma aşamasında.

 

BAFRALILAR GURUR DUYDU

Bir önceki yaptığımız haber, büyük ilgi ve dikkatle okunurken; Murat Maden’in İl dışında bir Bafralı olarak bu denli başarılı iş adamı kimliği ile bu konuma gelmesi Bafra’da sevinçle karşılandı. Niyazi Maden’in de oğlu olan Murat Maden, Taner Maden’in de ağabeyidir.

 

TÜM BÖLGEDE MARKA OLDULAR

Murat Maden ve Eyüp Kavuzoğlu, Star Çeltik Fabrikasını 15 yıl içerisinde çok önemli bir yere getirdikleri dikkatlerden kaçmazken, iki ortağında gönen dahil Balıkesir ve tüm bölgede hatırı sayılır bir ikili oluşturduklarını gördük.

Star Çeltik Fabrikasının ürettiği çeltikleri başta kendi bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye pazarladığı ve satılan çeltiklerin kalitesinin de emsallerinden çok daha üstün olduğu konuşuluyor. Star Çeltik Fabrikasının, fabrikadan daha çok bir tesisi andırdığı dikaktlerden kaçmazken, fabrikanın avrupa standarları üzerinde çok modern olduğu da gözlendi. Özellikle fabrikanın olmazsa olmazı, “hijyen” iki ortak Maden ve Kavuzoğlu fabrikada çalışan personelin en çok dikkat ettiği hususun temizlik olduğu vurgusunu yapıyorlar.

 

MURAT MADEN’İN BAYRAM MESAJI

Gönen’deki temsilcimiz iş adamı Murat Maden, Ramazan Bayramı dolayısıyla hemşehrilerine Bayram Mesajı göndermeyi de ihmal etmedi.

Bizleri yakınlaştıran milli birlik ve beraberliğimizi, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, iyilik ve yardımlaşma duygularının şahlandığı Ramazan bayramında sevinci ve coşkuyu hatta mutluluğu hep birlikte yaşamaktayız.

Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, kardeşliği, dostluk duygularının güçlendiği; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu; insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir. Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız ve hayatımızı sevgi, saygı, yardımlaşma,dayanışma ve hoşgörü temeli üzerine bina ettiğimiz sürece daha güzel günlere ulaşacağımıza toplum olarak tüm hayatı bir bayram tadında yaşayacağımıza yürekten inanıyorum. Bu düşünceler ile Bafralı, Samsunlu, Gönenli hemşehrilerimizin, Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu günlerin milletimize, ülkemize, islam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum” dedi.раскрутка сайтов в yandexпосуда в москве в розницуфинляндия каркасный домпродвижение сайта в топ 5 яндекса цена

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ