Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAKAKENT MEYDANININ AKİBETİ NE OLACAK?

YAKAKENT MEYDANININ AKİBETİ NE OLACAK?
  • Genel
  • 07 Temmuz 2015

Yerel Yönetimler Yasası çıktıntan sonra, Samsun’un ilçelerinin yanında, beldelerde Büyükşehir Belediyesinin kontrolü altına girmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yakakent’e geldiğinde ilk verdiği sözlerden birisi İlçe’nin alt yapısının yapılacağı kısaca kanalizasyonun yapımı için kazmaların hemen vurulacağıydı.

Hemen akabinde de Yakakent meydanı düzenlenecekti. Sizin anlayacağınız Yakakent meydanındaki park’ta yıkıldı, ağaçlarda söküldü. Şimdi bu meydandaki o ağaçlar yok artık. Ne mi oldu? Samsun Büyükşehir Belediyesi o ağaçları söktü oradan, sözüm ona bir başka bölgeye dikti.

 

KİMSE FARKINA VARMADI BİLE

Bu ağaçlar sökülürken kimse farkına varmadı bile. Çevreciler ne olduğunu bile anlamadı. Merak ettik, sahi Samsun’da çevreciler var mı? Şayet varsa neredeler?

Neden ses çıkartmazlar? Birileri bu çevrecileri susturdu mu? İşin ilginç tarafı ağaçları da bir tarafa bırakalım, yeni meydan yaza yetiştirelecekti. Ancak gel gör ki, halen buranın inşası devam ediyor.

Vatandaş burada gezemiyor, stres atamıyor, parka gidemiyor, deniz kenarına gitmekte zorlanıyor. Sahi merak ettim, yakakent’in meydanı var mı? Varsa nerede?

Hem bu meydanda her yaz müzik eşliğinde sanatçılar gelmezmiydi? Vatandaşlar burayı doldurup, doyasıya eğlenmezmiydi? Nerde yakakent’in meydanı?

 

YAKAKENT BELEDİYE BAŞKANINA SORUYORUZ

Yakekent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma bey’e soruyoruz, “Sayın Başkan; meydanı ne hale getirdiniz? Sizin gayeniz sadece meydan yapmakmıydı? Bu meydanın otoparkı nerede? Dışardan gelen misafirler araçlarını nereye park edecekler? Şimdi siz şöyle diyebilirsiniz, ‘yahu kardeşim bilmeden niye konuşuyorsun? Biz otopark yaptık, isteyen otoparka araçlarını çekebilir.

 

BAŞKAN BİZ OTOPARKIN NERDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Sayın Başkan, ben 40 yıllık yakakentli sayılırım. Yeni otopark’ında nerede olduğunu biliyorum.

Siz söylemeden ben söyleyeyim; “Yeni otoparkınız yakakente gelmeden köprünün sağ alt tarafında kalıyor” doğru mu Başkan?

Şimdi tekrar Sayın Hüseyin Kıyma Başkanımıza soruyorum, “ Sayın Başkan, vatandaş dışardan Yakakente gelecek. Esnaftan alışveriş yapacak, park yeri yok. Caddedeki park yerleri de zaten dışardan gelen pazarlamacıların araçları ile sürekli dolu.

Peki; misafir araçları için şehir merkezinde küçük de olsa bir park yeri oluşturamazmıydınız? Şimdi vatandaş kalkacak aracını dere kenarındaki parka götürecek. Böyle bir şey var mı Başkan? Sizin olmazsa olmazınız inanıyorum turizmdir.

Yakekent’in kapasitesi belli. Yaz geldiğinde, yazlıkçılar yakakent’in bir anda nüfusunu ikiye katlıyor, hatta üçe katlıyor. Bu da şu demek oluyor, yakakent ekonomisi bir anda aykaları üzerinde durmaya başlıyor.

 

ESNAF ÇOK RAHATSIZ

Sayın Başkan, bu konuyla ilgili bir duyum aldım. Konu ile ilgili siz bazı esnafları toplayıp, kendilerini bu konuda bilgilendirmişsiniz.

Ben şimdi size soruyorum,  “Sizin anlattıklarınız esnafın dertlerine çare oldu mu? Ben inanmıyorum olacağına.

Sayın Hüseyin Kıyma Başkan’ım siz Yakakent’i ne kadar seviyorsanız, bizlerde bir o kadar inanın seviyoruz.

Sizden ricam bu otopark olayını bir an önce halletmeniz ve meydan inşasını bir an evvel hizmete açmanız olacaktır. Bu yazım üzerine açıklama yapma hakkınız doğdu, açıklamalarınız olursa, özel kalem müdürleriniz ve danışmanlarınız bana telefon ile ulaşabilir.translate french website to englishэкскурсионный тур по болгариикаркасные дома в орлесопровождение сайта цены

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ