Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EN GÜZEL MAHALLE BENİM MAHALLEM PROJESİNDE PİLOT OLARAK YAKINTAŞ MAHALLESİNDEN START VERİLDİ.

EN GÜZEL MAHALLE BENİM MAHALLEM PROJESİNDE PİLOT OLARAK YAKINTAŞ MAHALLESİNDEN START VERİLDİ.
  • Genel
  • 23 Haziran 2015

Bafra Kaymakamlığı ile Yakıntaş mahallesi muhtarı sakinleriyle birlikte imece usulü ile mahalleye telli ızgaralı kaldırım parke taşı döşendi.

Yakıntaş mahallesi muhtarı İsmail Çelebi ; mahallemizin alt yapı konusunda pek önem arz edecek bir sorunumuz yoktur. Kaymakamımız 2.5 ay önce mahallemizi ziyarete geldiğinde kendisinden kaldırım yapılması konusunda  ihtiyaç olduğunu söylemiştik. Bunun üzerine Kaymakamımız Halis Arslan ben taşı bulacam ve sizde işçiliği yaparsanız söz demişti. Bu isteğimizi geri çevirmedi ve çok kısa bir sürede bize malzeme desteği sağladı. Mahallemde bulunan ustalık yeteneğine sahip vatandaşlarla yapımına başladık. İmece usulü ile yaptığımız bu çalışmada bizlere yardımcı olan ve desteğini gösteren Kaymakamımız Halis Arslan’a kendim ve mahalle sakinlerimin adına teşekkür ediyorum. Şuanda mahallemizin merkez sokağında belirli bir kısmın kaldırım parke taşını döşedik ve tamamlandı. Gece olmasına rağmen tekrar mahallemize gelerek ziyarette bulunan Kaymakamımız Halis Arslan sonucun güzel olduğunu görünce eğer isterseniz tekrar parke taşı vereceğini, kum desteğinde bulunacağını  ve kalan yerlerinde sizin işçiliğinizle tamamlarsanız olur dedi.. Bizlerde böyle bir olayın karşısında mahallemizdeki sakinlerle el ele verip yapacağımızı dile getirdik. Bu arada Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından da sıcak asfaltımız yapıldı dedi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan yapmış olduğu açıklamasın da ise” vatandaşlarımızla dayanışma içinde çalışıyoruz. Şu ana kadar ilçemizin 119 mahallesini tek tek gezerek eksiklikler konusunda notlarımızı aldık. Yakıntaş mahallesi sakinleri bizden kaldırım yapılmasını istemişlerdi. Verdiğimiz söz üzerine çok kısa bir zamanda malzeme desteği sağladık ve mahallede bulunan sakinlerde işçiliklerini yaptılar. İmece usulü ile yapılan bu çalışmalar bir örnek teşkil etmektedir. Benim mahallem en güzel mahallem projesiyle pilot olarak ilk defa kaldırım çalışmasını Yakıntaş mahallesinde yaptık. Bu gibi imece usulü ile diğer mahallelerimizde de malzeme desteklerimiz yapılmaktadır. İlçemize bağlı mahalleleri güzelleştirmek mahallelerin eksikliklerini gidermek için muhtarlar ve vatandaşlarla dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızla her zaman beraberiz. Yakıntaş mahallesinde yaşayan işinin ehli usta vatandaşlarımız da baktığımız kadarıyla bir güzellik ortaya koyduklarını görüyoruz. Tabii ki tekrar Yakıntaş mahallesine parke taşı ve kum vereceğimizi kendilerine söyledik onlarda kalan kısmı yapacaklarını dile getirdiler.полотенцесушитель grekaИордания нужна ли виза украинцамстроительство дешевых каркасных домовконьюктевит у детей

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ