Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAĞMUR TEKSTİL BAFRA’DA İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR

YAĞMUR TEKSTİL BAFRA’DA İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR
  • Genel
  • 22 Haziran 2015
  • 0 YORUM
  • 1.079 KEZ OKUNDU

Bafra Fatih İlköğretim Okulu sırasında yeni bir tekstil kuruldu. “Yağmur Tekstil

Kurucu Kemal Dinçkor, aslında Bafralı sayılır. Eşi Bafra’nın Çetinkaya beldesinden. Kemal Dinçkor’da Bafra’ya yağmur tekstil’i kurarak, resmen Bafralı oldu.

 

TEKSTİL BAFRA’NIN ÖNEMLİ SEKTÖRLERİNDEN BİRİ KONUMUNDA

Yağmur Tekstil’in kurucusu Kemal Dinçkor, Bafra’nın en önemli sektörlerinden birisi olan tekstil sektörü hakkında bilgiler sundu. “Tekstil sektörü çok önemli bir sektör. Buralarda çalışanların cinsiyeti açısından da ülkeye sağladığı fayda ile dikkat çekiyor.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, bu sektörde kadın çalışan oranı yüzde 15’in altındayken, şimdi bu rakamın yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor. Edinilen bilgilere göre ülkemizde bir milyon kadın çalışanın istihdam edildiğini görüyoruz. Bu durum aile içinde kadınların söz sahibi olması ve sosyal açıdan topluma daha fazla katılmalarını beraberinde getiriyor.

Kadınlarımız tekstilde çalışarak hem ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar, hem de alın teri ile kazandığı para ile de daha huzurlu oluyorlar” dedi.

Yağmur tekstil’in, tekstil hayatına Bafra’da yeni başladığını vurgulayan Kemal Dinçkor, “Ben 35 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Türkiye’nin en ünlü firmalarında çalıştım. Deneyimler edindim. Şimdi bu deneyimlerimi Bafra için sarf ediyorum” diye konuştu.купить сковороду с керамическим покрытиемпродажа конфискатапосуда с керамическим покрытиемсимптомы микоплазмоза

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ