Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İKİ AMCAOĞLU BİR ARAYA GELEREK HASRET GİDERDİ

İKİ AMCAOĞLU BİR ARAYA GELEREK HASRET GİDERDİ
  • Genel
  • 19 Haziran 2015

Merhum pideci, Bafra eşrafı İbrahim Alaçamlıoğlu’nın oğlu Hasan Alaçamlıoğlu, Bafra’ya gelerek akraba ve dostları ile hasret giderdi.

30 yıl önce İzmir’e giden ve burada iş hayatını kuran, www.bafrahavadis.com imtiyaz sahibi İbrahim Alaçamlı’nın amcaoğlu olan Hasan Alaçamlıoğlu, doğup büyüdüğü Bafra’sını hiçbir zaman unutmadığını söylüyor.

Evkur Yaşar’ın yıllardır mobilya işi yaptığı iş yerinin de sahibi olan Hasan Alaçamlıoğlu, Evkur Yaşar’ın iş yerlerinden çıkması sonucu dükkanlarında restorasyon çalışması başlatacak. Hasan Alaçamlıoğlu, bu konuda şöyle konuşuyor, “Burası rahmetli babam İbrahim Alaçamlınındır. Ben bu ailenin tek erkek evladıyım. Ayrıca ablalarım ve kız kardeşlerim var. Biz burayı satmayı düşünmüyoruz. Çünkü burada babamızın havasını tenefüs ediyoruz. Biz de ona layık birer evlat olabilmek için burayı restore ederek, bir iş merkezi haline getirip, kiraya vermeyi düşünüyoruz” dedi.

 

OĞLUNUN ADI’DA İBRAHİM ALAÇAMLIOĞLU

Hasan Alaçamlıoğlu’nun iki evladından birisinin adı İbrahim Alaçamlıoğlu, dedesinin adını almış. Hasan Alaçamlıoğlu’nun diğer evladı da Hatice Alaçamlıoğlu, ailece İzmir de yaşıyorlar. 1 yıl önce Hasan Alaçamlıoğlu’nun bir torunu oldu, adını da Mehmet Yaman koydular.

 

BAFRAYI  HİÇ UNUTMADI

Rahmetli babası İbrahim Alaçamlıoğlu, yıllarca Bafra da pastane ve pidecilik yaptı. O yıllarda Bafralılar özellikle Pazar günleri pide salonunda kuyruk oluştururdu. Gel zaman git zaman, Hasan Alaçamlı 1985 yılında İzmir’e yerleşti.

Burada işini kurdu, şu an başta ege olmak üzere ülkemizin çeşitli bölgelerine toptan alış verişinde bulunuyor. Hasan Alaçamlıoğlu bu konuda şöyle konuşuyor “Her ne kadar İzmir’de yaşasamda, aklım aklım hep bafrada olmuştur. Biz hacınabiliyiz, kütüğümü bile değiştirmedim. Nüfus cüzdanımda halen hacınabi yazar. Evlatlarımın kimliklerinde de hacınabi yazılıdır. Buraya geldim, burada babamın bize miras bıraktığı binanın iki dairesini kardeşlerimden satın aldım.

Her iki daireyide restore ederek, güzel bir hale getirdim. Eşim ile bafraya geldiğimde burada kalıyoruz. Bu vesile ile tüm Bafralılara ve dostlarıma, sizlerin vesilesi ile selam ve saygılarımı gönderiyorum. Mübarek Ramazan Aylarını da tebrik ediyorum ve şimdiden bayramlarını da kutluyorum” dedi.

DSCN6448оформление загранпаспорта харьков стоимостьгорящий тур болгария все включено августкакие выбрать кастрюли для домастоимость наполнения сайта текстом

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ