Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AK PARTİ MAHALLE MİTİNGLERİNE DEVAM EDİYOR

AK PARTİ MAHALLE MİTİNGLERİNE DEVAM EDİYOR

Ak Parti Bafra ilçe teşkilatı seçimlere 10 gün kala mahalle mitinglerini coşkulu bir şekilde devam ettiriyor. Partililerin ve vatandaşların yoğun katılımı ile Çetinkaya ve Dededağı mahallelerinde yapılan mitinglere milletvekili adayı Ahmet Demircan, Belediye Başkanı Zihni Şahin ve İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven eşlik etti.

İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ve Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptıkları konuşmalarında mahalle sakinlerinden seçimlerde tam destek sözü aldı.

Milletvekili adayı Ahmet Demircan da yaptığı konuşmasında seçim pusulasında göründüğü gibi 25 parti değil, aslında siyaset arenasında iki partinin mücadele verdiğini belirtti. Bunlardan birisi Ak Parti, ikincisinin de diğer partiler olduğunu ifade etti. Ayrıca 27 Mayıs ihtilalinin yıldönümü olmasına değinen Demircan; 27 Mayıs askeri darbesinin sene-i devriyesinde Millet iradesine silah çekip milletin seçtiği başbakanı asanların bu darbe gününü millete 20 yıl hürriyet ve anayasa bayramı olarak kutlattıklarını unutmamak lazım. Başta Menderes olmak üzere hayatını demokrasi, hürriyet ve milletimize hizmet yolunda feda etmiş tüm demokrasi şehitlerimizi necip milletimizin rahmet ve minnet duygularıyla andığını ifade eden Demircan, millet egemenliğine kast eden darbeciler içinse aynı şeyin söylenemeyeceğini vurguladı. Devamında Demircan, ‘Aynı cuntacı zihniyetin yaptığı 12 Eylül darbesiyle de ülkemizde demokrasi tekrar akamete uğratılmış, sonrasında yapılan 1982 Anayasasıyla da millet egemenliği baskı altına alınmıştır.

1982 Anayasası koalisyon ve çift başlılık üretecek şekilde dizayn edilmiştir. Yani istikrarsızlık üretmektedir. Haklar ve özgürlükler konusunda sorunlu bir anayasadır. Millet egemenliğine direnen bürokratik oligarşi meydana getirmektedir. O nedenle değişen dünyanın ve gelişen Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verebilecek daha somut, daha anlaşılabilir, daha adil, toplumsal hayata daha az müdahale eden ama toplumun din, dil, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin tümünü kucaklayan millet egemenliğine dayanan yeni bir Anayasa yapılması elzem olmuştur. 9 seçimdir bizleri artan bir teveccühle desteklediğiniz gibi 7 Haziran günü de yeni bir Anayasaya vücut verecek çoğunlukta AK Partimize destek vermenizi sizlerden istiyoruz.’ dedi.

DSC_0105 DSC_0214 DSC_0223

 translate english to japaneseчугунные кастрюли купитьотзывы о сковородкахпроектирование домов и коттеджейпроверить индексацию сайта в яндексе

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ