Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNE 10 GÜN KALA YAPILAN SEÇİM ANKETİ ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI !

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNE 10 GÜN KALA YAPILAN SEÇİM ANKETİ ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI !
  • Genel
  • 27 Mayıs 2015

Çok ciddi bir anketör kuruluşunun Mayıs ay’ında açıkladığı son seçim anketi, şok etkisi yaptı. 7 Haziran seçimlerine 10 gün kala açıklanan son seçim anketinin şok etkisi yapması kafaları karıştırdı.

21-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında 49 ilde toplamda, 2166 kişi ile gerçekleştirilen anket sonucuna göre,partilerin oy oranı Nisan Ay’ına nazaran Mayıs Ay’ında önemli bir değişkenlik gösterdi. Yapılan açıklamada “Rakamların değiştiğini, bugün itibari ile söylemek mümkündür” denildi.

 

İŞTE ANKET SONUÇLARI

Geçtiğimiz Ay yapılan kamuoyu araştırmasında Ak Parti’yi %43.7, CHP’yi %23.5, MHP’yi %17.6, HDP’yi ise %10.4 olarak açıklayan anketçiler, mayıs ayı araştırmasında ise Ak Parti’yi %41.9, CHP’yi % 25.8, MHP’yi %16, HDP’yi ise %10.7olarak açıkladı.

Anketin sonuçlarına göre Ak Parti mayıs ayında bir önceki ay’a göre yaklaşık %2’lik bir oy kaybı yaşarken, CHP’nin ise oylarını yine yaklaşık %2 oranında arttırdığı dikkatlerden kaçmadı.

MHP’nin %16 olarak açıklandığı Andy-Ar anketinde HDP ise yine barajı geçmiş olarak görüldüğü gözlendi.

 

HERKES SEÇİM GÜNÜNÜ BEKLİYOR

Şu bir gerçek ki, liderlerin mitinglerinin dışında, cadde ve sokaklarda bir yoğunluk bulunmuyor.

Vatandaşlar sessizliğe bürünmüş. Hiç kimse görüşünü açıklamıyor. Böyle olunca, bu anket sonuçlarının da çok inandırıcı olmadığına kanaat getirmiş bulunuyoruz. Bekleyelim ve hep birlikte sonuçları 7 Haziran akşamı görelim.

 

 certified translations servicesболгария путевки цены 2015 все включенокаркасный дом, балки перекрытиястроительство домов москвецитомегаловирус последствия

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ