Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAYMAKAM ARSLAN “YETİM VE ASKER ÇOCUKLARINA AYDA 100 TL VERECEĞİZ”

KAYMAKAM ARSLAN “YETİM VE ASKER ÇOCUKLARINA AYDA 100 TL VERECEĞİZ”
  • Genel
  • 26 Mayıs 2015

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, yetim ve asker çocuklarına Haziran ay’ı itibariyle sosyal yardımlaşma vakfından ayda 100 TL yardım yapılacağını söyledi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, bu konuda şu açıklamayı yaptı, “Aile Bakanlığı, 7 Mayıs itibariyle muhtaç durumdaki yetim ve öksüz çocukları ile asker çocuklarına aylık 100 TL maaş verilmesi uygulamasını başlattı.Aylık maaş uygulamasından annesi veya babası vefat etmiş ya da babası askerde olan çocuklar faydalanabilecek” dedi.

 

ÖDEMELER ANNE SAĞ İSE ANNEYE YOKSA BAKAN EBEVEYNE YAPILACAK

Kaymakam Halis Arslan, ödemelerin anne sağ ise anneye, değilse ona bakan ebeveyne yapılacağını vurgulayıp, “Aileye yapılan başka yardımlar, bu yardıma engel olmayacak. Kardeşler için her birine ayrı aylık ödemesi gerçekleştirilecek. Yardımdan 175 bin yetim ile 16 bin asker çocuğu olmak üzere, toplamda 191 bin kişi yararlanacak” diye konuştu.

 

İLK ÖDEMELER 1 HAZİRANDA YAPILACAK

Kaymakam Arslan, yardım programını başvurular, resmi olarak ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılacağını da belirtip, “Vakıflar illerde valilikler, ilçelerde ise Kaymakamlıklarda bulunuyor.

Haliyle Bafra’da ikamet edenler Bafra Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na müracaat edecek. İlk ödemeler 1 Haziran’da yapılacak. Bu kapsamdaki çocuklar, eğitim ve öğretim şartı aranmadan 18 yaşını dolduruncaya kadar aylık alabilecekler” şeklinde sözlerini tamamladı.сколько стоит продвижение сайта на яндексетовары для дома и интерьерадеревянный дом продаетсявосхождение на говерлу самостоятельноосложнения трихомониаза

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ