Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA BELEDİYESİ BÜYÜKŞEHİRDEN HİZMET ALABİLİYOR MU?

BAFRA BELEDİYESİ BÜYÜKŞEHİRDEN HİZMET ALABİLİYOR MU?
  • Genel
  • 13 Mayıs 2015
  • 0 YORUM
  • 212 KEZ OKUNDU

Bize göre Samsun Büyükşehir yerel yönetimler yasası gereği, iğneyi ilçelere, çuvaldızını kendine batırıyor.

2014 seçimlerinden günümüze kadar Samsun’un 21 ilçesi statü gereği Büyükşehir Belediyesine bağlandıktan sonra, İlçe Belediyelerinin elleri kolları bağlandı.

İlçe belediyeleri, çok önemli birim ve gelir kaynaklarını Büyükşehir’e vermek zorunda kaldı. Bafra halkını baz olarak gündeme getirirsek, Samsun Büyükşehir Belediyesi devasa bütçesi ile Bafra’ya gerekli desteği vermiyor.

Bafralılar bu konudan oldukça rahatsızlar. Bilhassa yol konusundaki şikayetler ayyuka çıktı. Büyükşehir belediyesi, bir örnek verecek olursak; çatal kaldırım güzergahı ve turistik tesisler güzergahının alt yapı çalışmalarına başladı.

Biteli günler oldu, halen ne beton atıldı, ne de asfalt yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bey’e soruyoruz, “Sayın Başkan, Bafra 21 İlçe’den konum olarak büyük bir ilçe durumunda. Siz Bafra’yı sakın ola ki; diğer ilçeler ile karıştırmayınız. Lütfen protokol gereği Bafra’yı ziyarete gelmeyin. Madem Büyükşehir Belediye Başkanımızsın, hele bir Bafra’ya gel de; halkı bir dinle.

Yollar toz toprak içerisinde. Bir örnek verecek olursak, köprü başına giden yol, çatal kaldırım ve turistik tesisler caddesi toz, toprak içerisinde. Şimdi siz burada alt yapı çalışmalarımız var diyebilirsiniz, evet doğrudur var ama, bu çalışmalar çoktan bitti.

Bildiğimiz kadarıyla beton atılacak, üzerine de asfalt dökülecekti. Bunlardan bir tanesini göremiyoruz. Otomobiller perişan durumda, sürücüler sinir küpü oldu. Bilhassa bu civarda ikamet eden vatandaşlar ve iş yerleri perişan durumda.

Vatandaş elinde hortum yolun tozunu gidermek için, habire yola su atıyor. Tekrar soruyoruz; yaz geldi, havalar yağmurlu değil. Daha ne bekliyorsunuz? İlla ki bu hususu biz mi sizlere duyuracağız? Ha, şimdi siz ‘ben hangi birine bakayım, sırasına göre her şey yerli yerinde yapılacak, acele etmeyin. Sabırlı olun’ diyebilirsiniz.

Sayın Başkan, “Bafra’nın sabrı kalmadı. Lütfen gereğini yap”

 

BAFRA 150 BİN NÜFUS HALA NE BEKLİYORSUN?

Bafralılar temizlik ve yol konusunda şikayet üstüne şikayet bildiriyor. Bafra halkı diğer mahalleleri ile birlikte 150 bin’i geçmiş durumda.

Kaldı ki, merkezi bütçeden gelen payların önemli bir bölümü kesildiği için, Bafra Belediyesine para sadece personel ödemesi için geliyor. Ana caddeleri Büyükşehir üstlendi, ya ara sokakları? Peki Bafra Belediyesi hangi para ile bu ara sokakları yapacak?

Biz burada Bafra Belediyesini topa tutmuyoruz, yargılamıyoruz. Böyle bir hakkımız da yok. Zira Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in eli kolu bağlandı. Allah’ını seven söylesin, Samsun Büyükşehir Belediyesi bir yıldır Bafra’ya hangi hizmeti vermiştir?

Bilhassa Bafra halkı su konusunda oldukça rahatsız. Su da Saski’ye geçti, çoğu vatandaş gecikmiş borçlarını ödeme zorluğu çekiyor. Bafralılar haklı olarak şöyle diyor, “Hükümetimiz Bafra’yı Büyükşehir’den ayırsın. Bizi bizimle baş başa bıraksın. Bizim Yusuf Ziya Yılmaz Bey ile bir problemimiz yok ama olan ‘Bafra’ya ve Bafra insanına’ oldu” dediler.english to norwayнавесные аксессуары для кухнидеревянный дом строительство кредитпарки африкибиорезонансная терапия

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ