Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MEDİBAFRA HASTANESİNDE ORGAN ALIMI GERÇEKLEŞTİ

MEDİBAFRA HASTANESİNDE ORGAN ALIMI GERÇEKLEŞTİ
  • Genel
  • 16 Nisan 2015

Bafra, Özel Medibafra Hastanesinde beyin kanaması geçirip, beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşında ki A.A’nın organları üç kişiye umut, korneaları da iki kişiye hayat verecek.

Sinop’un Boyabat ilçesinde dün beyin kanaması geçiren A.A, ambulansla Bafra MediBafra Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasta, burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. A.A ’nın (15,04,2015) Çarşamba günü beyin ölümü gerçekleşti.

 

AYTAÇ AKIN İLE İRTİBATA GEÇİLDİ

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kızı ve eşi, A.A ’nın organlarını bağışlama kararı aldı. Bafra İlçe Sağlık Müdürü ve Bafra Organ Nakli Koordinatörü  Dr. Aytaç Akın, bunun üzerine Samsun Organ Nakli Koordinatörlüğü ile temasa geçti. Yapılan titiz çalışmalar sonunda MediBafra Hastanesi’nde organ alımı gerçekleştirildi. A.A’nın iki böbreği, karaciğeri, pankras ve iki korneası Samsun, Trabzon ve Erzurum’da bekleyen hastalara nakledilmek üzere alındı. Samsun’dan gelen Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansla böbreğin biri Trabzon’a, karaciğer ise Erzurum’a götürülmek üzere yola çıktı.

 

AYTAÇ AKIN AİLEYE TEŞEKKÜR ETTİ

Bafra İlçe Sağlık Müdürü ve Bafra Organ Nakli Koordinatörü Dr. Dr. Aytaç Akın, duyarlı davranışlarından dolayı aileye teşekkür etti. Akın, “Bu duyarlı davranışlar ve çalışmalar neticesinde 5 farklı ilimizde 5 kişiye hayat bağışladılar. Bu duyarlı davranışı Bafra halkından tekrar bekliyoruz. Şu anda uygun olarak karaciğer Erzurum’a, böbreğin bir tanesi Samsun Fakülte Hastanesi’ne, bir tanesi Trabzon’a, kornealar Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatmakta olan hastaya nakil yapılacak. Diğer organlardan da bir tanesi için şu anda titiz bir araştırma yapılıyor” dedi.

 

ŞAFAK AYGÜL “BİZ GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Özel Medibafra Hastanesi İşletme Müdürü Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Şafak Aygül’de Özel Medibafra Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen A.A’nın ailesine baş sağlığı ve sabır dilerken, vefat eden A.A’ya da, Allah’tan rahmet dileyip, toprağı bol olsun dedi.

Dr. Şafak Aygül, şöyle konuştu “Hastanemizde beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki A.A’nın ailesi tarafından organlarının 5 kişiye hayat vermesi ve onların kurtulmalarına vesile olması çok büyük bir duyarlılık. Allah merhumun ailesinden razı olsun. Organ bağışı ile 5 hastayı hayata döndürüp, hem onların hem de ailelerinin yüzlerini güldürdüler” dedi.

Şafak Aygül, merhumun beyin kanaması geçirdikten sonra hastanelerine getirildiğini, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığının altını çizdi ve şöyle devam etti, “A.A abimizin mekanı cennet olsun. Herkes bu anlamlı bağıştan örnek alması gerekir. Organ bağışının ne kadar kutsal olduğunu herkesin anlaması lazım. İşte bu bağış hasta yatağında bekleyen 5 hastanın yüzünü güldürdü” diye konuştu.

 продвижение молодого сайтапутевки в черногорию на 7 днейдома из сип панелей ценыпроект европазаболевание щитовидной железы симптомы лечение

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ