Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BU HAFTAKİ KONUĞUMUZ MURAT İMZA..

BU HAFTAKİ KONUĞUMUZ MURAT İMZA..
  • Genel
  • 11 Nisan 2015

Bundan böyle her hafta haber sitemizde bir konuğu ağırlayacağız. Bu haftaki haftanın konuğu Murat İmza…

Murat İmza, aslen Alaçam soğukçam köyünden. 1972 yılında Alaçam’da doğdu. Kimliğinde doğum yeri Bafra. İlkokul 4. Sınıfa kadar Alaçam’da okudu, 1977-80 yılları arasında merhum babasının İmzaoğlu ekmek fırını vardı.

1985 yılında ailesi ile birlikte İstanbula geldiler. Bu arada tahsilini Eskişehir Anadolu Üniversitesinde okudu. Genç yaşta iş hayatına atıldı.

 

REFERANSLARI

Sıladaki hemşehrimiz Murat İmza’yı biraz tanıyalım.. İş adamlığıkimliğinin dışında önemli oranda sosyal aktiviteleri de bulunuyor.

İşte.. Murat İmza’nın referansları.

  1. Konfederasyon yönetiminde
  2. Bir dönem bağcılar 100 yıl lokal başkanlığı
  3. 4 dönem İstanbul MHP İl Başkan Yardımcılığı
  4. Saysiad Genel Başkanlığı
  5. Sadef Genel Başkan Yardımcılığı
  6. Samkon Finanstan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı
  7. 1 dönem Samsunspor yönetim kurulu üyeliği
  8. Hükümlülüğünde bulunan lojistik, inşaat, galeri ve hayvancılık çalışması bulunmaktadır.

 

ÇOK SAYIDA YATIRIMA İMZA ATTI

Sıladaki hemşehrimiz Murat İmza, genç yaşta çok önemli projelere imza attı. Genç yaşına rağmen bunca başarıyı kısa bir dönemde nasıl yakaladığını hemşehrimiz Murat İmza ile konuştuk.

Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu olan İmza’nın en büyük hayali kendi yöresine yatırım yapmak.  Samsun’un yıldızı parlayan genç bir iş adamı olarak bizim vesilemiz ile Samsun’a ve bölge halkımıza selamlarını gönderiyor.

Murat İmza, zaman buldukça da sık,sık Samsun’a geliyor. Buradan Bafra’da ki dostlarını ziyaret ediyor, köyü olan Alaçam soğukçam’a da gitmeyi ihmal etmiyor.  Murat İmza başarılı, sosyal ve ekonomik projelere ekip olarak imza attık diyor.

 

MURAT İMZA İLE BİRAZ DA İŞ KONUŞALIM

Sayın Murat İmza, yatırımlarınız ve iş hayatınızdan bahseder misiniz, nasıl başladı?

Murat İmza, “sizinde bildiğiniz üzere merhum babam Ali İmza 1985 yılında ailemizi İstanbul a getirdi. Tahsil hayatımdan sonra ticaret yapmak istedim. Bir çok kişi benim mesleğe yabancı ve deneyimsiz olduğumu düşünmüş olabilir, ancak işime ve mesleğime duyduğuım sempatinin de etkisi ile kısa sürede önemli bir girişim kat ettiğime inanıyorum.

Bu yıllar içerisinde imza grup olarak  lojistik firmamı kurdum. Peşinden inşaat, galericilik yaptım. Halen de sürdürüyorum. Bu arada hayvancılığa merak sardım. Baba eski de bir ahır kurdum, burada hayvancılık yapıyorum.  Tabi veteriner kontrolünde.

Biz hayvanlarımızı kurbanlık olarak veya kasaplara et olarak satmıyoruz. Sütlerini sağıyor ve pazarlamasını yapıyoruz.

Amacım iş alanlarımızı deneyimli arkadaşlarımız ile birlikte daha da geliştirmek olacak. Bunun ile fizibilite çalışmalarını süratle sürdürüyoruz. İstanbul piyasasında önemli bir yer edindik, sadece iş hayatında değil sosyal faaliyetlerde de bulunuyorum.

Biz Samsun’un evladıyız bir samsunlu olarak İstanbul da ki samsunlular ile her zaman bir araya geliyoruz. Samsunumuza nasıl faydalı oluruz’un fizibilitesini yapıyoruz.

Samsunu düşünüyoruz, hiç kuışkusuz Samsunspor’u düşünüyoruz. Bunu ben değil, sıladaki tüm samsunlular da böyle düşünüyor” dedi.

 

MEMLEKETİNE YATIRIM YAPACAK MI?

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Murat İmza’nın, 2 oğlu 1 kızı var. Bir oğlu galeride sorumluluk almış, bir diğeri üniversiteyi bitirmiş, işinin yanında eşine ve çocuklarına büyük hassasiyet gösteriyor. Alaçam denildiği zaman da aklına ilk gelen isim Alaçam MHP İlçe Başkanı Ersin Kıcır oluyormuş.

Ersin ile sık, sık görüştüğünü de belirterek kendisini çok sevdiğini de vurguluyor. Annesi Nazan İmza, oğlu Murat İmza ile birlikte kalıyor. Nazan hanım oğlunun üzerinde titizlikle duruyor.

Murat İmza, 2 ay önce babası merhum Ali İmza’yı kaybedince annesine daha da büyük sevgi duyduğunu öğrendik. Bu arada Murat İmza’ya soruyoruz, “Sayın İmza memleketinize yatırım yapacak mısınız? Bize şu cevabı veriyor, “ileri de bölgemiz için inşaat ve lojistik anlamında bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Bunun da fizibilite çalışmalarına başladık. Amacımız bölgemizde yatırım yapıp, istihdam oluşturmak. Bunun da sırası zamanı geldiği zaman uygulanacak” diyor.

 

ÖNEMLİ TECRÜBELER KAZANDIK

Murat İmza, yaşadığı yılların kendisi için çok önemli olduğunu, bu yılların sayesinde önemli bir tecrübeye sahip olduğunu da vurgulayıp “şu an sadece Türkiye’de değil, Dünya’nın çeşitli ülkelerinde, çeşitli yerlerinde düzenlenen sektörel fuar ve eğitimlere katılarak, bu konudaki bilgilerimizi pekiştirmeye çalıştık. Teknolojide ki tüm gelişmeleri yakinen takip ediyorum. Bu da  iş hayatımıza yansıyor. Dünya globalleşiyor, kabuk değiştiriyor.  Biz de bu globalleşmeye ayak uydurmak zorundayız. Teknolojiyi takip etmek zorundayız. Bilhassa Murat İmza olarak ülkemizin en önemli iş adamları ile görüşüyorum. Onlardan hiç kuşkusuz zaman zaman feyz alıyorum. Bu şartlar altında geçmişe baktığımızda çok önemli tecrübeler kazandık” dedi.

 

HÜSEYİN EDİS’İ TEBRİK ETTİ

İş adamı Murat İmza, Samsun MHP’den 2. Sırada yer alan Hüseyin Edis’i de tebrik ederek, şöyle devam etti “Hüseyin Edis abimiz, tecrübeli bir bürokratımızdır. Bir bürokratımızın 2. Sırada yer alması münasebeti ile bölgemizdeki fikriyatın hizmete dönüşeceğine inanıyoruz. Zaten sayın Edis’i de telefon ile arayarak kendisini hem tebrik ettim hem de hayırlı olsun dedim.inşallah en kısa süre içerisinde Samsun’a gelerek sayın edis ile görüşeceğim” şeklinde düşüncelerini aktardı.

 реклама сайта гуглнеоблагаемых минимумов доходов гражданчем оббить деревянный домжизнь в африкебиомедис цена

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ