Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ALAÇAM’DA FIRINCI SAMİ’NİN EKMEĞİNİ YEMEYEN YOK

ALAÇAM’DA FIRINCI SAMİ’NİN EKMEĞİNİ YEMEYEN YOK
  • Genel
  • 30 Mart 2015

Alaçam’ın fırıncı sami’si, Sami Çalışkan’ın ifadesi ile “benim ekmeğimi yemeyen yok. Ben halen ekmek yedirmeye devam ediyorum” dedi.

Alaçam’ın sevilen meşhur fırıncısı, fırıncı sami lakaplı Sami Çalışkan, Alaçam ve bölge halkına kendisine ve fırınına gösterilen yakın ilgi, teşvik ve destekten dolayı teşekkür etti.

Çok sevdiği, babası olarak gördüğü kayınpederi Hac İbrahim Helvacı (82)’nın vefatından derin üzüntü duyduğunu belirten alaçamlı Sami Çalışkan, cenazelerine katılan eş ve dostlarına teşekkür etti. Kayınpederi Hacı İbrahim Helvacı’nın ani vefatından derin üzüntü duyduklarını dile getiren alaçam’ın fırıncı Sami’si, Sami Çalışkan “Kayınpederimi bir baba olarak gördüm.  Çok iyilik sever, merhametli, hoş görülü bir insandı. İnsanlara bilhassa sevdiklerine daima dua ederdi. Kendisi 85 gün Bafra’da ki hastanede yattı. Beyin kanamasından vefat ettiğini biliyoruz, bu vesile ile tekrar baş sağlığı dileyen eş ve dostuma saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

1985 YILINDA ÇIRAK OLARAK BAŞLADI, ŞİMDİ KENDİ FIRINI İLE HİZMET VERİYOR

1985 yılında Alaçam Tekel’inin ekmek fabrikasında çırak olarak işe başlayan Sami Çalışkan, 1993 yılında şu an hizmet verdiği Beşyol Fırın’ında Alaçamlı hemşerilerine hizmet veriyor.

Alaçam ve bölge halkı tarafından ekmek hususunda tercih edilen fırıncı Sami Çalışkan’ın, iki evladından bir tanesi öğretmen bir diğeri de  Marmara Üniversitesinde Radyo Televizyon ve Sinema bölümünün son sınıf öğrencisi.

 

Telefon: 0362 611 26 41

Adres: Beşyol Mevkii ALAÇAM

DSCN5391DSCN5384продвижение сайта заказатькупить туристическая алюминиевая посудапроект неоклассикакилиманджараот чего коньюктивит

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ